تیم ملی هندبال کشور برای اشتراک در هفتمین دور رقابت‌های هندبال ساحلی، عازم چین شد‌

۸صبح، کابل: تیم ملی هندبال کشور روز ‌چهارشنبه، برای حضور در هفتمین دور رقابت‌های هندبال ساحلی آسیا که قرار است به تاریخ ۲۵ جوزا در شهر ویهای چین برگزار شود، وارد آن کشور شد. قرار است تیم ملی هندبال کشور اولین دیدارش را به تاریخ ۲۵ جوزا انجام دهد.

در این رقابت‌ها، تیم ملی هندبال در گروه اول با تیم‌های چین، قطر، ویتنام، اندونزیا و فلیپین هم‌بازی است. در گروه دوم نیز تیم‌های جاپان، ایران، عربستان سعودی، تایلند، عمان و پاکستان رقابت خواهند کرد.

به گفته‌ی معاون فدراسیون ملی هندبال کشور، قرار است در اولین دیدار، تیم هندبال افغانستان در برابر تیم چین صف‌آرایی کند. در ششمین دور این رقابت‌ها که دو سال پیش در تایلند برگزار شده بود، تیم قطر توانسته بود از عنوان قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها دفاع کند.

به گفته‌ی مسوولان فدراسیون ملی هندبال کشور، تیم ملی با آماده‌گی «کامل» در این رقابت‌ها اشتراک کرده و امیدواراند بتوانند «جایگاه ارزش‌مند» کسب کنند. تیم ملی هندبال تمرینات آماده‌گی برای این رقابت‌ها را در کابل برگزار کرده بود.

تیم ملی هندبال کشور شامل ۸ بازیکن می‌شود و در این رقابت‌ها با قطر، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های هندبال آسیایی صف‌آرایی خواهد کرد. قطر در ششمین دور رقابت‌های هندبال ساحلی جنوب آسیا، توانسته بود در بازی نهایی از سد عمان بگذرد و قهرمان این رقابت‌ها شود.

این بازی‌ها در ۲۵ جوزا آغاز خواهد شد و تا ۲ سرطان همین سال ادامه خواهد داشت. با توجه به عمل‌کرد تیم ملی هندبال افغانستان در سال‌های اخیر، انتظار می‌رود که این تیم در جایگاه خوبی بایستد.

 

Comments are closed.