حمله موتربمب در پکتیکا از غیرنظامیان قربانی گرفت

۸صبح، کابل: انفجار موتر بمب‌گذاری شده در یک منطقه مزدحم شهر شرن، مرکز ولایت پکتیکا از غیرنظامیان قربانی گرفته است.

این انفجار چاشت روز سه‌شنبه، یکم اسد در شهر شرن و در جاده‌ای منتهی به ولسوالی متاخان این ولایت صورت گرفته است. پولیس پکتیکا گفته است که هدف این حمله عبدالودود اندر، فرمانده پولیس ولسوالی متاخان بوده است اما او جان سالم به در برده است.

پولیس پکتیکا هم‌چنان گفته است که در این رویداد به شمول یک کودک، دو غیرنظامی کشته شده‌اند. سه غیرنظامی و سه محافظ فرمانده پولیس ولسوالی متاخان در جمع زخمیان این رویداد قرار دارند.

پولیس پکتیکا گفته است که زخمیان به شفاخانه منتقل شده‌اند و وضعیت صحی‌شان “قناعت‌بخش” است.

در روزهای اخیر حمله با استفاده از موترهای بمب‌گذاری شده افزایش یافته است. دو روز پیش ولایت پکتیا شاهد انفجار یک موتر بمب‌گذاری شده قابل هدایت از راه دور بود. در این رویداد یک فرمانده نیروهای خیزش مردمی کشته شد و شش نفر دیگر به شمول چهار دانشجو زخم برداشتند. این انفجار که در نزدیکی شفاخانه حوزه‌ای و دانشگاه پکتیا صورت گرفت، به ساختمان‌های شفاخانه و دانشگاه آسیب رسانیده بود.

به همین ترتیب، نیروهای امنیتی در ولایت غزنی یک موتر مازدای بمب‌گذاری شده را در مربوطات این ولایت منهدم کرده‌اند. این موتربمب در یک حمله هوایی دوشنبه‌شب گذشته از بین برده شده است.

کابل پایتخت نیز روز جمعه شاهد یک انفجار در دروازه وردوی دانشگاه کابل بود. این انفجار که وزارت امور داخله نوعیت آن را موتربمب اعلام کرد، جان هشت نفر را گرفت و ۳۴ تن دیگر را زخمی کرد.

دکمه بازگشت به بالا