پرونده اختلاس ۶۰۰ میلیون افغانی پول نان پولیس به لوی‌سارنوالی فرستاده شد

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله پرونده اختلاص ۶۰۰ میلیون افغانی از پول نان پولیس را به لوی‌سارنوالی برای تعقیب عدلی و قضایی فرستاده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله روز شنبه، بیست‌وپنجم جوزا، در صفحه رسمی توییتر خود نوشته است: «دوسیه اختلاس ۶۰۰ میلیون افغانی پول اعاشه پولیس، روز سه‌شنبه (۲۱ جوزا) به اداره محترم لوی‌سارنوالی محول شده است.»

وزارت امور داخله در هشتم ماه جوزا اعلام کرد که ۲۲ کارمند ریاست‌های لوژستیک و مالی این وزارت به اتهام اختلاس ۶۰۰ میلیون افغانی از پول نان پولیس بازداشت شده‌اند. این بازداشت‌شده‌گان شامل ۹ کارمند ریاست عمومی لوژستیک و ۱۳ کارمند ریاست عمومی وزارت امور داخله می‌شدند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله، به روزنامه ۸صبح  در آن زمان گفته بود که «حاجی رسا»، رییس یک شرکت خصوصی به نام «شجاع آبدره – خالد شیبک» نیز در پیوند به دست داشتن در این اختلاس بازداشت شده است. به گفته رحیمی، حارث سراج، معین تأمینات وزارت امور داخله و هم‌چنان میرویس جانباز رییس عمومی لوژستیک و نصیراحمد زید رییس عمومی مالی این وزارت در پیوند به این قضیه ممنوع‌الخروج شده‌اند.

طبق معلومات سخنگوی وزارت امور داخله، بازداشت ‌شده‌گان به اختلاس در یک قرارداد گوشت که مربوط اعاشه پولیس در ده ولایت در سال ۱۳۹۷ مالی می‌شود، متهم‌اند.

این در حالی است که از وجود فساد در بخش اعاشه پولیس همواره شکایت وجود داشته است. محمداشرف غنی پیش‌تر این وزارت را قلب فساد در کشور توصیف کرده بود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن