وزارت دفاع خبر سقوط ولسوالی المار فاریاب را تکذیب کرد

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی در واکنش به نشر خبرهای سقوط ولسوالی المار ولایت فاریاب گفته است که این ولسوالی سقوط نکرده و به دست نیروهای امنیتی قرار دارد.

هم‌چنان این وزارت روز پنج‌شنبه، بیست‌ویکم حوت، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای امنیتی که از چند روز به این‌سو در تعمیر ولسوالی المار در محاصره بودند، نیز نجات یافتند و به شهر میمنه انتقال یاقتند.

این وزارت افزوده است، از آن‌جایی‌که تعمیر ولسوالی در نتیجه دو هفته جنگ تخریب شده بود، اکنون براساس نظر شورای نظامی فاریاب، در حومه‌های بازر و در یک موقعیت دیگر به فاصله ۳۰۰ میتری از تعمیر قبلی انتقال یافته است.

وزارت دفاع خبرهای نشر شده مبنی بر سقوط این ولسوالی به دست گروه طالبان را تکذیب کرد و گفته است که نیروهای دفاعی و امنیتی همین اکنون در داخل بازار المار حضور دارند .

این وزارت تأکید کرده است که نیروهای امنیتی و دفاعی با انجام حملات زمینی و هوایی بالای تجمعات و موقعیت‌های گروه طالبان در این ولسوالی، ۳۶ طالب را کشته و ۲۷ تن دیگر زخمی کرده‌اند.

وزارت دفاع تصریح کرده است که خطوط تهاجمی «دشمن» شکست خورده و جنگ‌جویان طالبان روحیه و توان مقابله با نیروهای دفاعی و امنیتی را از دست داده‌اند.

این وزارت خبرداده است که هم‌زمان با این کماندوهای ارتش عملیات دیگر را در بخش‌های باقمی‌مانده اطراف بازار المار آغاز کرده‌اند و در تلاش‌اند تا موجودیت گروه طالبان در این ولسوالی را پاک‌سازی کنند.

خبر سقوط المار در حالی تکذیب شده است که پیش‌تر شماری از وکلای شورای ولایتی گفته بودند که ولسوالی المار ظهر امروز به دست گروه طالبان سقوط کرده است.

دکمه بازگشت به بالا