فرمانده پولیس جاغوری و پنج همراهش در ولسوالی ناهور بازداشت شدند

۸صبح، کابل: منابع امنیتی در ولسوالی ناهور ولایت غزنی می‌گویند که فرمانده پولیس ولسوالی جاغوری با پنج نفر از همراهانش بازداشت شده‌‌اند.

یک منبع معتبر در فرماندهی پولیس ولسوالی ناهور به روزنامه ۸صبح گفت که فرمانده پولیس و آمر جنایی ولسوالی جاغوری و چهار نفر از سربازانش ناوقت امشب دوشنبه، هشتم ثور، از سوی پولیس ناهور بازداشت شده‌اند.

این منبع افزود که پس از گرفتن اظهارات، بازداشت‌شده‌گان به ولایت غزنی فرستاده خواهند شد.

این در حالی است که فرمانده پولیس و آمر جنایی ولسوالی جاغوری در پیوند به ادعای تجاوز جنسی دو سرباز پولیس بر دو زن از سوی وزارت امور داخله برکنار شده‌اند. طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله گفته است که این دو مقام امنیتی برای تحقیق بیش‌تر به کابل فرا خوانده شده‌اند.

براساس ادعای باشنده‌گان جاغوری، دو سرباز پولیس که از محافظان فرمانده پولیس و آمر جنایی ولسوالی جاغوری بوده‌اند، بر دو زن تجاوز جنسی کرده‌اند. خان‌علی رادمند، ولسوال جاغوری، که اکنون وظیفه‌اش به حالت تعلیق درآمده است، نیز در مکتوبی به مقام ولایت غزنی نوشته است که مردم این دو سرباز را عصر روز یک‌شنبه، با دو زن در یک تپه دیده‌اند و آن‌ها را به تجاوز جنسی متهم کرده‌اند.

در پیوند به این ادعا، شماری از باشنده‌گان جاغوری شام روز گذشته و نیز روز دوشنبه، هشتم ثور، در برابر ساختمان ولسوالی جاغوری و فرماندهی پولیس این ولسوالی تظاهرات کردند. این تظاهرات به خشونت کشیده شده و در نتیجه شلیک پولیس بر معترضان، یک نفر کشته و هشت نفر دیگر زخمی شده‌اند.

هیأتی در کابل و غزنی برای بررسی این ادعا و رسیده‌گی به خواست معترضان توظیف شده است.

سرور جوادی، معین اداره مستقل ارگان‌های محلی گفته است، هیأتی از کابل به ریاست حمید طهماسی، سرمفتش شورای امنیت ملی که متشکل از نماینده‌گان وزارت داخله، ارگان‌های محلی و لوی‌سارنوالی بود، به جاغوری اعزام شد، اما به دلیل مساعد نبودن وضعیت جوی از مسیر راه دوباره برگشته‌ است.

او گفته است که این هیأت، در اولین فرصتی که هوا برای پرواز مساعد شود، به ساحه اعزام می‌شود.

هم‌زمان دفتر مطبوعاتی والی غزنی نیز اعلام کرده است که محمدامان احسانى، مدیر اجرایی ولسوالى جاغورى، تا تکمیل تحقیقات و روشن شدن موضوع به عنوان سرپرست ولسوالى، عاشق حسین، به حیث سرپرست فرماندهی و محمدتقى به حیث سرپرست مدیریت جنایى ولسوالى جاغورى گماشته شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا