وزارت داخله از اعزام نیروی بیش‌تر به محلات انتخاباتی خبر داد

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله از اعزام نیروی بیش‌تر به هدف تأمین امنیت روند انتخابات ریاست جمهوری به محلات انتخاباتی خبر داده است.

این وزارت گفته است که این تصمیم در یک نشست امنیتی فوق‌العاده به هدف تأمین بهتر انتخابات گرفته شده است و دستور اعزام این نیروها نیز صادر شده است. وزارت امور داخله شمار نیروهایی را که برای تأمین امنیت انتخابات گماشته‌، اعلام نکرده است.

محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله در این نشست گفته است: «تأمین امنیت روند ملی انتخابات در اولویت کاری وزارت امور داخله قرار دارد و نیروهای امنیتی و دفاعی و به ویژه نیروهای پولیس ملی به حیث نهاد اصلی تأمین‌کننده امنیت انتخابات، به گروه‌های هراس‌افگن اجازه مختل‌سازی این پروسه بزرگ ملی را نخواهند داد.»

سرپرست وزارت امور داخله، هم‌چنان گفته است که گروه‌های «تروریستی و مشخصاً هراس‌افگنان طالب» به دنبال شکست حمله‌های تروریستی‌شان در میدان‌های نبرد ناکام شده و از رویایی با نیروهای امنیتی هراس دارند و تلاش می‌کند، برای انتقام‌گیری، پروسه انتخابات را با «حملات بزدلانه» مختل کنند.

او گفته است که وزارت امور داخله تدابیر بیش‌تر را برای تأمین امنیت انتخابات  اتخاذ کرده است و به همین دلیل نیروهای کمکی بیش‌تر به محلات انتخاباتی اعزام می‌شوند. او دستور اعزام این نیروها را صادر کرده است.

قرار است که انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان برگزار شود. یکی از نگرانی‌ها عمده در این انتخابات تأمین امنیت محلات و مراکز رأی‌دهی در روز انتخابات است.

از جانب دیگر، در نخستین روز کمپین‌های انتخاباتی، یک دفتر انتخاباتی مربوط به امرالله صالح مورد حمله مسلحانه و موتر بمب‌گذاری شده قرار گرفت. در این حمله که روز یک‌شنبه، ششم اسد انجام شد، دست‌کم ۲۰ نفر کشته و ۵۰ نفر دیگر زخم برداشتند. به دنبال این حمله نگرانی از تأمین امنیت انتخابات، افزایش یافته است.

دکمه بازگشت به بالا