سرباز زخمی شده در افغانستان صاحب نخستین آلت تناسلی پیوندی در جهان شد

سربازی که در نتیجه‌ی انفجار بمب کنار جاده‌ای در افغانستان دستگاه تناسلی‌اش کاملاً از بین رفته بود، برای نخستین بار در جهان پیوند دستگاه تناسلی کامل «آلت و بیضه» را دریافت کرد.

مقامات در شفاخانه‌ی هاپکینس در بالتیمور روز دوشنبه اعلام کردند که این عمل جراحی موفقانه بر سرباز مصدوم انجام شده است.

به نقل از دویچه وله، یک تیم ۹ نفره از جراحان پلاستیک و دو جراح یورولوژیست برای ۱۴ ساعت این کهنه سرباز را در اتاق عملیات جراحی کردند. ملیت سربازی که اولین دستگاه تناسلی پیوندی جهان را دریافت کرده، نشر نشده است.

این جراحی به تاریخ ۲۶ مارچ صورت گرفته، اما شفاخانه اعلامیه‌ی موفقیت‌آمیز بودن این جراحی را حالا نشر کرده‌اند. در این خبرنامه آمده است که جراحان در این عملیات آلت، کیسه بیضه بدون تخم و دیواره‌ی جزئی شکم را از یک اهداکننده به این سرباز پیوند زده‌اند.

 سرباز دریافت‌کننده‌ی این اعضا که خواسته هویتش فاش نشود، بهبود یافته است و امیدواری وجود دارد که این هفته از شفاخانه رخصت شود.

این سرباز گفته که انفجار بمب دست‌ساز کنار جاده در افغانستان برایش بدل به یک «آزار روحی» شده و نمی‌تواند قبولش کند. جزئیات این انفجار نشر نشده است.

این سرباز در اعلامیه‌ی نشر شده گفته است: «وقتی بعد از عملیات چشمانم را باز کردم، خودم را بیشتر طبیعی حس کردم و همچنان با کمی اعتماد به نفس… اعتماد به نفسی که بالاخره من جور شدم».

دیدگاه are closed.