کمیسیون مستقل انتخابات از رسانه‌ها خواست در پوشش کارزارهای انتخاباتی بی‌طرف باشند

۸صبح، کابل: هم‌زمان با آغاز رسمی کارزارهای انتخاباتی، کمیته رسانه‌های کمیسیون مستقل انتخابات از رسانه‌ها خواست تا در پوشش کارزارهای انتخاباتی اصل بی‌طرفی، دقت، توازن و اصول حرفه‌ای خبرنگاری را رعایت کنند.

رفیع صدیقی، رییس این کمیته روز یک‌شنبه، ششم اسد در یک نشست خبری گفت: «رسانه‌ها باید ضمن رعایت اصول (دقت، توازن و بی‌طرفی) مواد قانون انتخابات، لایحه و کارشیوه تنظیم امور مالی مبارزات انتخاباتی کاندیدان، لایحه مبارزات انتخاباتی و اسناد حقوقی مربوط و منتشر شده در ویب‌سایت کمیسیون مستقل انتخابات را رعایت کنند.»

به گفته او، رسانه‌ها مکلفیت دارند تا در جریان اطلاع‌رسانی به کرامت انسانی نامزدان و نماینده‌‌گان دسته‌های انتخاباتی و چهره‌های اشتراک‌کننده در همایش‌های انتخاباتی، احترام بگذارند و کسی را هتک حرمت نکنند.

صدیقی هم‌چنان گفت که رسانه‌ها از نشر هر گونه آمار، ارقام و نظرسنجی به نفع نامزدان مشخص خودداری کنند و در صورت نشر این موارد به صورت یک‌جانبه و غیر دقیق، کمیسیون مستقل انتخابات مطابق قانون انتخابات به اعمال تدابیر انضباطی بر رسانه‌ها متوسل خواهد شد.

رییس کمیته رسانه‌های کمیسیون مستقل انتخابات در ادامه گفت که  در صورت مشاهده تخطی، تدابیر انضباطی (صدور اخطار برای اصلاح تخلف، جریمه نقدی، معرفی به مراجع عدلی و قضایی و تأیید کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و ابطال اعتبارنامه رسانه) بر رسانه‌ها اعمال خواهد شد.

رفیع صدیقی هم‌چنان از رسانه‌های خواست تا مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق کنند.

این در حالی است که کارزارهای انتخاباتی به صورت رسمی، روز یک‌شنبه، ششم اسد به صورت رسمی آغاز شد. این روند تا ۴۸ ساعت پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان ادامه پیدا می‌کند

دکمه بازگشت به بالا