حوثی‌های یمن تأسیسات «حیاتی» عربستان را هدف حمله قرار دادند

حوثی‌های یمن تأسیسات «حیاتی» عربستان سعودی را با هواپیماهای بی‌سرنشین هدف حمله قرار داده‌اند. این خبر از سوی شبکه تلویزیونی وابسته به حوثی‌ها به نام «المسیره» منتشر شده است. در این خبر به زمان و مکان حمله اشاره‌ای نشده است. ریاض نیز تا کنون واکنشی نسبت به این خبر نداشته است.

یک مقام نظامی حوثی به المسیره گفته است که این حمله با استفاده از هفت هواپیمای بی‌سرنشین انجام شده است. به گفته این مقام نظامی، این حمله نظامی وسیع در پاسخ به تجاوز مستمر [ریاض] و محاصره مردم حوثی صورت گرفته است. او هم‌چنان گفته است که حوثی‌ها آماده است تا حملات سنگین‌تری علیه عربستان سعودی انجام دهند.   

حوثی‌ها در حالی از حمله خود بر تأسیسات حیاتی عربستان سعودی خبر داده‌اند که یک روز پیش از آن عربستان سعودی اعلام کرده بود که دو نفت‌کش این کشور در سواحل امارات متحده عربی مورد حمله «خراب‌کارانه» قرار گرفته است. مقامات امریکایی گفته‌اند که براساس تحقیقات ابتدایی، ایران مظنون نخست این حمله است؛ اما در‌باره این‌که حمله بر چهار نفت‌کش در آب‌های نزدیک بندر فجیره توسط حوثی‌های مورد حمایت دولت ایران انجام شده است یا خیر، چیزی تاکنون گفته نشده است.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی از سال ۲۰۱۵ میلادی عملیات هوایی گسترده‌ای علیه حوثی‌های یمن آغاز کرده‌اند. به گزارش یورونیوز، در جنگ یمن تا کنون بیش از ده هزار نفر کشته شده‌اند. این جنگ میلیون‌ها نفر را با قحطی و گرسنه‌گی روبه‌رو کرده است.‌

Comments are closed.