مجلس نماینده‌گان ادعای تلفات غیرنظامیان در حمله نیروهای دولتی در ولایت خوست را بررسی می‌کند

۸صبح، کابل: میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان به کمیسیون امنیت داخلی این نهاد دستور داد که ادعای تلفات غیرنظامیان را در ولسوالی صبری خوست بررسی کند.

شماری از باشنده‌گان ولسوالی صبری ولایت خوست ادعا کرده‌اند که در جریان یک عملیات نیروهای دولتی در این ولسوالی حدود ۲۰ تن کشته و زخمی شده‌اند. طبق ادعای مردم، قربانیان غیرنظامیان هستند. والی خوست می‌گوید که در این حمله به طالبان تلفات وارد شده است. طالبان نیز ادعای تلفات غیرنظامیان را مطرح کرده‌اند.

میررحمان رحمانی در نشست روز دوشنبه، نهم حمل مجلس نماینده‌گان گفت: «حمله‌ای که در ولایت خوست بالای مردم ملکی صورت گرفت که در شماری از هموطنان ما شهید و زخمی شدند، دردآور و غم‌ناک است.»

رحمانی به کمیسیون امور امنیت داخلی دستور داد که چگونه‌گی وقوع این رویداد را بررسی کند و نتایج آن را به مجلس ارائه کند.

به گفته رحمانی، مجلس در این راستا در حیطه صلاحیت خود عمل خواهد کرد.

اطلاعات زیادی از چگونه‌گی حمله‌ای که سه شب پیش در ولسوالی صبری ولایت خوست انجام شده است، در دست نیست.

مهمند کتوازی، والی خواست گفت که از مدتی به این سو طالبان در ولسوالی صبری نفوذ کرده بودند و شماری را در مسیر راه‌ها به قتل می‌رساندند.

والی خواست روز یک‌شنبه، هشتم حمل توضیح داده است که نفوذ طالبان در ولسوالی صبری برخی از ولسوالی‌های دیگر این ولایت را زیر تهدید قرار داده بود و به همین دلیل نیروهای امنیتی عملیاتی را در این ولسوالی راه‌اندازی کردند.

مهمند کتوازی ادعای تلفات غیرنظامیان در حمله نیروهای امنیتی را رد کرد.

والی خوست گفت که در این حمله شماری از اعضای طالبان کشته شده‌اند.

به گفته او، یک زن و کودک که گفته می‌شود در عملیات نیروهای امنیتی کشته شده‌اند، واقعیت ندارد. او گفت که این زن و کودک در نتیجه انفجار بمبی که یکی از اعضای طالبان انتقال می‌داد، کشته شده‌اند.

مهمند کتوازی هر نوع ادعای دیگر درباره تلفات غیرنظامیان را که در ولسوالی خوست مطرح شده است، رد کرده است.

والی خواست از مردمان ولسوالی صبری خواسته است که در کنار نیروهای امنیتی بیاستند و از ادامه عملیات نیروهای امنیتی حمایت کنند.

دکمه بازگشت به بالا