والی جوزجان دستور مهر و لاک نماینده‌گی‌های شبکه‌های مخابراتی را داد

۸صبح، کابل: والی جوزجان در واکنش به قطع بودن خدمات شبانه شماری از شبکه‌های مخابراتی در شهر شبرغان، مرکز این ولایت گفته است که این موضوع ناشی از حرکت غیرمسوولانه این شبکه‌ها است. لطف‌الله عزیزی، والی جوزجان به نهادهای امنیتی دستور داده است تا نماینده‌گی این شبکه‌ها را در ولایت جوزجان مهر و لاک کنند.

بر اساس یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی جوزجان، لطف‌الله عزیزی روز گذشته در یک نشست خبری، گفته است که قطع بودن خدمات شبانه شبکه‌های مخابراتی در مرکز ولایت جوزجان ناشی از حرکت غیرمسولانه این شبکه‌ها است. او ضمن انتقاد از این موضوع گفته است که در سطح ولایت جوزجان وضعیت امنیتی قابل نگرانی نیست ولی شبکه‌های مخابرات با قطع  فعالیت‌های‌شان  باعث ضرر اقتصادی و نگرانی مردم در این ولایت شده‌اند.

به گفته والی ولایت جوزجان، شبکه‌های مخابراتی که در ولایت جوزجان فعالیت دارند، به تعهداتی که سپرده‌اند، عمل نکرده‌اند و نماینده‌گی این شبکه‌ها مسدود شده است. او تأکید کرده تا زمانی که این شبکه‌ها به مشکلات مردم رسیده‌گی نکنند، دفترهای‌شان مهر و لاک خواهد ماند.

گفته شده است که برخی از شبکه‌های مخابراتی عمدتاً خصوصی به رغم تعهدات‌شان از طرف شب در مربوطات جوزجان فعالیت نمی‌کردند. مسوولان محلی گفته‌اند که این شبکه‌ها پیش‌تر تعهد کرده بودند که شبانه نیز فعالیت کنند.

آقای عزیزی هم‌چنان گفته است که برای رسیده‌گی به مشکلات مردم، به مسوولان شبکه دولتی سلام دستور داده شده تا سیمکارت بیش‌تر به بازار عرضه کنند که به این ترتیب مردم بتواند، پس از این به صورت ۲۴ ساعت به خدمات مخابراتی دست‌رسی داشته باشند.

جوزجان در شمال هر چند شاهد یک رشته ناامنی‌ها است، اما مسوولان محلی این ولایت می‌گویند که این ناامنی به حدی نیست که مانع فعالیت شبکه‌های مخابراتی شوند. به گفته آنان، شبکه‌‌های مخابراتی با بهانه‌تراشی و «حرکت غیرمسوولانه» از ارایه خدمات سرباز می‌زنند.

این در حالی است که پیش از به دلیل تهدید گروه طالبان فعالیت شبانه شبکه‌های مخابراتی در ولایت تخار متوقف شد. به همین ترتیب بیش از دو سال می‌شود که فعالیت شبانه شبکه‌های مخابراتی در ولایت کندز نیز متوقف است.

توقف شبانه‌ی خدمات مخابراتی در ولایت‌های کندز و تخار برای باشنده‌گان این ولایت‌ها مشکل‌های کلانی آفریده است.

Comments are closed.