دولت‌ساز بار دیگر خواهان اعلام نتایج ابتدایی انتخابات مطابق تقویم شد

۸صبح، کابل: دسته انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری محمداشرف غنی بار دیگر از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را در وقت تعیین شده آن اعلام کند. براساس تقویم باید نتایج ابتدایی در ۲۳ عقرب اعلام شود.

در اعلامیه کمیته سیاسی این دسته انتخاباتی که روز چهارشنبه، بیست‌ودوم عقرب نشر شد، آمده است: «دسته انتخاباتی دولت‌ساز با حرمت به قوانین نافذه کشور، به استقلالیت و بى‌طرفى کمیسیون مستقل انتخابات احترام داشته آرزو دارد که این کمیسیون نتایج ابتدایى انتخابات را مطابق تقسیم اوقات تعیین شده اعلان نماید تا هم‌وطنان ما از سرنوشت آراى پاک خود آگاهى حاصل نمایند.»

این دسته انتخاباتی پیش از این نیز از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته بود که نتایج ابتدایی را در زمان تعیین شده آن اعلام کند. دولت‌ساز تأخیر مجدد در اعلام نتایج ابتدایی را غیرقابل توجیه خوانده بود.

این در حالی است که روز گذشته حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، از احتمال تأخیر مجدد اعلام نتایج ابتدایی ابراز نگرانی کرد.

خانم نورستانی گفت که تا کنون روند بازشماری و تفتیش آرای محلات مشکوک در ۱۴ ولایت کشور آغاز نشده است. رییس کمیسیون مستقل انتخابات، علت این مشکل را اعتراض بعضی از دسته‌های انتخاباتی نسبت به روند بازشماری و تفتیش آرای محلات مشکوک عنوان کرد. خانم نورستانی گفت که با توجه به این وضعیت، کمیسیون مستقل انتخابات، نگران نقض تقویم جدید است. طبق این تقویم، نتیجه ابتدایی انتخابات باید در ۲۳ عقرب (فردا) اعلام شود.

دکمه بازگشت به بالا
بستن