حکومت هیأتی را به نشست قطر می‌فرستد

۸صبح، کابل: یک منبع معتبر حکومتی می‌گوید که قرار است هیأتی به نماینده‌گی از حکومت افغانستان در نشست پیشنهادی صلح قطر شرکت کند. 
پیش از این گزارش شده بود که ادامه نشست مسکو میان شماری از چهر‌ه‌های سیاسی و نماینده‌گان گروه طالبان در اواخر ماه جاری در قطر برگزار می‌شود. در نشست مسکو که در اواسط ماه دلو سال گذشته برگزار شده بود، نماینده‌گان حکومت افغانستان شرکت نکرده بودند. این نشست نیز با حضور شماری از گروه‌ها و چهره‌های سیاسی با نماینده‌‎گان گروه طالبان برگزار شده بود. 
با این حال، یک منبع معتبر حکومتی به شرط عدم افشای نامش به روزنامه ۸صبح گفت که حکومت در نشست صلح قطر یک هیأت را برای مذاکره با گروه طالبان می‌فرستد. این منبع در مورد ترکیب این هیأت جزئیات نداده است. 
در هیمن حال، یک منبع معتبر دیگر در شورای عالی مصالحه نیز در صحبت با ۸صبح تأیید کرده است که حکومت آماده است هیأتی را در نشست قطر بفرستد. 
از جانب دیگر، شورای عالی مصالحه که به تازه‌گی تشکیل شده است، برای تعیین اعضای هیأت مذاکره‌کننده صلح و شرکت‌کننده‌گان نشست پیشنهادی صلح در قطر و فیصله روی آجندای این نشست تشکیل جلسه داده است. 
همزمان با این، شماری از رسانه‌ها ضمن انتشار یک فهرست ۲۲ نفری، مدعی شده‌اند افراد شامل این فهرست، اعضای هیأت مذاکره‌کننده صلح هستند. اما شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری، می‌گوید که فهرست اعضای هیأت مذاکره‌کننده صلح تا کنون نهایی نشده است.

دکمه بازگشت به بالا