حکومت برای بی‌جاشده‌گان داخلى زمین توزیع می‌کند

٨صبح، هرات: مقام‌های وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان کشور می‌گویند که براى تعیین سرنوشت و رسیده‌گی به مشکلات بی‌جاشده‌گان داخلی در هرات، «کنسرسیوم/گروه کارى مشترک» ولایتی‌ ایجاد شده است.

نورالرحمان اخلاقی، وزیر امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان، در سفری به ولایت هرات گفت که براساس فرمان «۱۰۸» ریاست جمهوری برای حل مشکلات و توزیع زمین برای بی‌جاشده‌گان، گروه کارى مشترک در تمام ولایات ایجاد و پس از بررسی، برای افراد نیازمند زمین توزیع می‌شود.

او مى افزاید که به زودی کار شناسایی خانواده‌های بی‌جاشده‌، بازگشت‌کننده‌گان و خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی از سوى گروه کارى مشترک آغاز می‌شود.

به گفته وزیر امور مهاجرین، اولویت توزیع زمین در ولایت اصلى بی‌جاشده‌گان است و شرایط در اختیار گذاشتن زمین برای آنان را حکومت مشخص می‌کند.

در همین حال، نوراحمد حیدری، معاون والی هرات، می‌گوید که مشکلات بی‌جاشده‌گان و نیازهای آنان را با وزیر مهاجرین در میان گذاشته و قرار است برای حل مشکلات این قشر اقدام شود.

در جریان سال جاری به دلیل شدت گرفتن درگیری‌ها بین حکومت و طالبان بیش از ۷۰ هزار نفر در ولایات گوناگون کشور از مناطق اصلى شان آواره شدند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن