پارلمان آلمان مأموریت نظامی این کشور در افغانستان را تمدید کرد

۸صبح، کابل: پارلمان آلمان ماموریت نیروهای ارتش آلمان را در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید کرد. این تصمیم از سوی پارلمان آلمان روز جمعه، بیست‌وسوم حوت، گرفته شده است. طبق تصویب پارلمان آلمان، این نیروها تا ۳۱ مارچ سال ۲۰۲۱ در افغانستان باقی خواهند ماند.

مارکس پوتزل، نماینده ویژه آلمان برای افغانستان، در توییتی گفته است که پارلمان این کشور با اکثریت قریب به اتفاق آرا، مأموریت نظامی آلمان در افغانستان تحت رهبری مأموریت حمایت قاطع ناتو را تا مارچ ۲۰۲۱ میلادی تمدید کرده است. او گفته است که این تصمیم نشانه‌ی واضح بر این است که آلمان مردم افغانستان را در بخش امنیت و تأمین صلح تنها نمی‌گذارد.

مسأله تمدید مأموریت نظامی آلمان در افغانستان روز جمعه از سوی نماینده‌گان این کشور مورد بحث قرار گرفت. ۳۵۸ عضو پارلمان آلمان به طرح تمدید مأموریت نظامی آلمان در افغانستان رای مثبت و ۱۶۰ نماینده دیگر رای منفی دادند. هم‌چنان رای ۲۱ نماینده دیگر ممتنع بود.

برای نخستین بار پارلمان آلمان در ماه دسمبر ۲۰۰۱ ماموریت نیروهای نظامی این کشور در افغانستان را تصویب کرد. در دسمبر سال ۲۰۱۴، ماموریت نظامی ناتو در افغانستان پایان یافت و جای آن را حمایت قاطع ناتو گرفت.

طبق گزارش دویچه‌وله دری، ارتش آلمان، در چارچوب مأموریت حمایت قاطع ناتو، نیروهای امنیتی افغانستان را با حداکثر ۱۳۰۰ سرباز مشوره می‌دهد و از آنان حمایت می‌کند.

براساس معلومات وزارت دفاع آلمان، در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ سرباز ارتش این کشور در افغانستان مستقر هستند که از آن جمله حدود ۹۷۰ تن آنان در اردوگاه مزارشریف، مرکز ولایت بلخ، فعالیت می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا