وزارت امور خارجه معاون سفیر ایران در کابل را احضار کرد

۸صبح، کابل: وزارت امور خارجه کشور، سیدسعید حسینی، معاون سفیر ایران در کابل را به این وزارت احضار کرد.

در یک اعلامیه وزارت امور خارجه که روز شنبه اول جدی نشر شد، آمده است: «وزارت امور خارجه افغانستان، سید سعید حسینی معاون سفیر ایران در کابل را در پیوند به توهین، تحقیر، ضرب و شتم تعدادی از هموطنان مهاجر در ایران توسط شخصی که لباس نیروهای امنیتی کشور ایران را به تن دارد، فراخواند.»

اخیراً ویدیویی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد، شماری از شهروندان مهاجر افغان در ایران توسط  شخصی که لباس سرباز ایرانی را به تن دارد، مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و توهین می‌شوند.

به نقل از اعلامیه، وزارت امور خارجه کشور این رفتار سرباز ایرانی را نکوهش کرده است و نسبت به توهین، تحقیر، ضرب و شتم شماری از شهروندان افغانستان در ایران ابراز نگرانی کرده است.

در مقابل، معاون سفیر ایران در کابل، این عمل را غیرانسانی و اسلامی خوانده و گفته است که باید این قضیه به صورت جدی از سوی کشورش بررسی شود.

پیش از این سفارت ایران در کابل گفته بود که رفتار غیرانسانی ضرب و شتم شهروندان افغانستانی عمیقاً قابل سرزنش است و نیروهای انتظامی این کشور این مساله را بلافاصله زیر بررسی قرار می‌دهد و تا حصول نتیجه قطعی آن را پیگیری می‌کند.

ایران یکی از کشورهایی است که تعداد قابل ملاحظه‌ای از شهروندان افغانستان در این کشور مهاجر شده‌اند. بارها از بدرفتاری سربازان و ماموران حکومتی ایران با مهاجران افغان در آن کشور گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن