سیلاب در پنجشیر، کاپیسا و ارزگان جان چهار تن را گرفت

۸صبح،‌ کاپیسا: منابع محلی از کاپیسا پنجشیر و ارزگان می‌گویند که سرازیر شدن سیلاب در این ولایت‌ها، چهار کشته برجای گذاشته و زیان‌های هنگفت مالی برای مردم به‌ بار آورده است.

منابع محلی در این ولایت‌ها می‌گویند که این سیلاب‌ها از روز یک‌شنبه، ۲۳ اسد، به این‌سو در ولسوالی‌های دره و آبشار پنجشیر، نجراب کاپیسا و خاص ارزگان ولایت ارزگان جاری شده‌ است.

علی‌جان پوهنیار، سخنگوی والی طالبان در ارزگان، گفته است که در نتیجه سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی خاص‌ ارزگان، علاوه بر زیان‌های هنگفت مالی، جان یک کودک را گرفته و یک تن دیگر ناپدید شده است.

به گفته پوهنیار، این سیلاب‌ها در ساحه چکجوی ولسوالی خاص‌ ارزگان سرازیر شده است.

در همین حال کریم‌الله وثیق، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان در کاپیسا، می‌گوید که دو تن به شمول یک کودک در در‌ه‌های پته و افغانیه ولسوالی نجراب این ولایت در پی سرازیر شدن سیلاب جان باخته‌اند.

وثیق به روزنامه ۸صبح می‌گوید که در پی سرازیر شدن این سیلاب‌ها، صدها جریب زمین‌ زراعتی و ده‌ها منزل مسکونی نیز تخریب شده‌ است.

همزمان با این، منابع محلی در ولایت پنجشیر می‌‌گویند که در پی سرازیر شدن این سیلاب‌ها، بیش از یک هزار جریب زمین زراعتی و باغ‌‌، تخریب و حدود ۵۰ رأس مواشی تلف شده است.

گفتنی‌ است که روز گذشته چند ولایت کشور به‌ویژه ولایت‌های پروان، کاپیسا، پنجشیر و ارزگان گواه سرازیر شدن سیلاب‌های مدهش بود.

دکمه بازگشت به بالا