نقشه راه پنج‌ساله کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی رونمایی شد

۸صبح، کابل: مسوولان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، «سند برنامه راهبردی پنج‌ سال آینده» این کمیسیون را روز یکشنبه، بیست‌ونهم جدی رونمایی کردند.

این سند برای سال‌های ۱۳۹۹ – ۱۴۰۳ خورشیدی ترتیب شده است. کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفته است که این سند، اهداف کلیدی و اساسی این نهاد را در راستای اصلاح نظام اداری و توسعه منابع بشری در همه سطوح خدمات ملکی، برای پنج سال پیش رو تعیین می‌کند.

احمدنادر نادری، رییس این کمیسیون در مراسم رونمایی این سند گفت: «بدون ایجاد یک نظام خدمات ملکی قوی و غیرسیاسی و عاری از فساد، افغانستان نمی‌تواند گام‌های مؤثری را برای رشد اقتصادی خود بردارد و ما نمی‌توانیم از وابسته‌گی و محتاجی بیرون شویم. امیدوارم پس از پنج سال تطبیق این برنامه راهبردی، دستگاه خدمات ملکی ما در جایگاه متفاوت‌تری قرار بگیرد.»

بر اساس معلومات مسوولان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، در سند برنامه راهبردی این نهاد، شش بخش عمده پیش‌بینی شده است.

این شش بخش، تعیینات، رسیده‌گی به شکایات، اداره خدمات ملکی، دارالانشای خدمات ملکی، آموزش و ظرفیت‌پروری کارکنان خدمات ملکی و روابط عامه را شامل می‌شود.

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفته است که سند راهبردی پنج ساله، دید مشترک و واضحی را برای کارکنان خدمات عامه فراهم می‌کند و از تشتت جلوگیری خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن