نخستین نمایشگاه تابستانی محصولات زراعتی افتتاح شد

۸صبح، کابل: وزارت زراعت، آبیاری و مالداری روز سه‌شنبه، پانزدهم اسد نخستین‌ نمایشگاه تابستانی محصولات زراعتی را افتتاح کرد.

این نمایشگاه هم‌زمان با نزدیک شدن صدمین سالروز استرداد استقلال کشور، در فارم تحقیقاتی بادام‌باغ کابل راه‌اندازی شده است، در آن دهقانان و تولیدکننده‌گان محصولات زراعتی و حیوانی تازه‌‌شان را برای سه روز به نمایش گذاشته‌اند.

حشمت‌الله غفوری، معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت، در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت که استقلال سیاسی بدون رسیدن به استقلال اقتصادی به دست نمی‌آید. آقای غفوری افزود که زراعت، مهم‌ترین سکتوری در هر کشوری است که کشورها را به رسیدن به استقلال سیاسی کمک کرده است.

معین آبیاری و منابع طبیعی وزارت زراعت هم‌چنین افزود که این وزارت در راستای تقویت اقتصاد افغانستان و رسیدن به استقلال اقتصادی تلاش‌های زیادی انجام داده است. او گفت معیاری‌سازی تولیدات محصولات زراعتی و حیوانی و هم‌چنین صدور معیاری این محصولات از گام‌هایی اصلی است که توسط وزارت برداشته شده است. به گفته‌‌ی آقای غفوری، توجه به بخش‌های مالداری به منظور مصونیت غذایی، مدیریت‌ آب‌های زراعتی، ساخت فابریکه‌های متعدد به منظور تولید و پروسس معیاری محصولات زراعتی و حیوانی و هم‌چنین برگزاری نمایشگاه‌های متنوع در داخل و خارج از کشور برای بازاریابی این محصولات، از دیگر گام‌های وزارت زراعت در راستای رسیدن به استقلال اقتصادی در کشور است.

وی تاکید کرد که محصولات زراعتی و حیوانی همه ساله در حال افزایش بوده و امسال پیش‌بینی می‌شود که حاصلات باغ‌های میوه در مقایسه با سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.

گفتنی است که محصولات زراعتی و حیوانی در این نمایشگاه از سراسر کشور در ۲۳۰ غرفه به نمایش گذاشته شده است. براساس معلومات وزارت زراعت، در ۱۶۹ غرفه این نمایشگاه تازه‌ترین محصولات زراعتی و حیوانی و در ۶۱ غرفه‌ی دیگر صنایع دستی زنان به نمایش گذاشته شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن