نخستین پورتال کاریابی در بخش مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ایجاد شد

۸ صبح، کابل: مقام‌های وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گویند، این وزارت برای نخستین بار، فرصت‌های کاری و اعلانات بست‌های سکتور مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را در قالب یک سیستم منظم بشکل «پورتال» ایجاد کرده است.

 پورتال صفحه‌ای در فضای انترنتی است که امکاناتی را به صورت مجازی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و دسترسی آسان را بدون توجه به محل فیزیکی در مورد هر چیزی که کاربر نیاز دارد، برای او فراهم می‌کند.

به نقل از خبرنامه وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، نخستین پورتال کاریابی در سکتور مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در سطح کشور به نام «آسان وظیفه» ایجاد و توسط شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی، امروز چهارشنبه، ۱۵ حوت، افتتاح شده است.

وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در این برنامه گفته که هدف از ایجاد این پورتال، از میان برداشتن فاصله میان مردم، اعلان فرصت‌های کاری، تنظیم بهتر برنامه‌های ارتقای ظرفیت و استفاده مؤثر از منابع بشری متخصص در سکتور مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌باشد.

شهزاد آریوبی، این پورتل را «نقطه‌ وصل میان نهادهای تعلیمی، اکادمیک و بازار کار» خوانده است.

او گفته این پورتال برای نهادهای تعلیمی و تحصیلی این فرصت را فراهم می‌سازد که شهرت نو فارغان خویش را در آن درج کند تا شرکت‌ها و سازمان‌های که به منابع بشری متخصص در سکتور مخابرات و تکنالوژی معلوماتی نیاز دارند، افراد واجد شرایط را شناسایی و استخدام کند.

مقام‌های این وزارت گفته که پس از این فرصت‌های کاری  و برنامه‌های ارتقای ظرفیت وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی نیز از طریق «پورتال آسان وظیفه» اعلان می‌گردد. به گفته این وزارت برای سکتور خصوصی که در این بخش فعالیت دارند، نیز این فرصت فراهم خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا