سقوط چرخ‌بال ارتش در فراه جان ۵ تن را گرفت

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی تأیید کرده است که در نتیجه‌ی نشست اضطراری یک چرخبال نظامی ‌در ولایت فراه به شمول یک خلبان، چهار تن دیگر جان باخته‌اند. در خبرنامه‌ای که از سوی وزارت دفاع ملی نشر شد، آمده است که این چرخبال ارتش ملی جمعه شب (۲۳ سنبله) حوالی ساعت ۸:۲۰ در منطقه‌ی رج ولسوالی بالابلوک ولایت فراه پس از نشست اضطراری منفجر شده است.

در خبرنامه آمده است که در این رویداد، پنج تن از سرنشینان چرخبال جان باخته‌اند. این چرخبال به قصد حمایت نظامیان از ولسوالی شیندند هرات به سوی فراه پرواز کرده بود، اما لحظاتی پس از پرواز مجبور به نشست اضطراری شد.

وزارت دفاع ملی دلیل نشست اضطراری و نوعیت این چرخبال را مشخص نساخته است. مسئولان این وزارت گفته‌اند بررسی‌ها در این مورد آغاز شده است.

نجیب‌الله نجیبی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب کشور دلیل سقوط این چرخبال را «عوارض تخنیکی» عنوان کرده است. آقای نجیبی افزوده است که در این رویداد پنج تن به شمول دو خلبان، دو نشان‌زن و یک انجینیر پیلوت کشته شده‌اند، اما طالبان ادعا کرده‌اند که این چرخبال نیروهای نظامی کشور را هدف شلیک راکت قرار داده و سرنگون کرده‌اند.

این در حالی است که از این پیش نیز «هلی‌کوپتر- ام ۱۴» ارتش در (۱۱ سنبله) لحظاتی پس از پرواز در بلخ سقوط کرد. در آن رویداد دو سرباز ارتش و یک خلبان خارجی جان باختند.

دکمه بازگشت به بالا