اختلافات شهباز شریف و عمران خان به خانه خدا رسید؛ پنج پاکستانی در عربستان بازداشت شدند

پنج شهروند پاکستان به اتهام توهین به یک وزیر زن پاکستانی و همراهانش در صحن مسجدالنبی و هم‌چنان هتک حرمت این مکان مقدس، توسط نیروهای امنیتی موظف حرمین شریفین بازداشت شدند.

 صفحه فیسبوک «حرمین شریفین» با نشراین خبر گفته است که این پنج تن به یک زن و همراهان پاکستانی او توهین کرده‌اند و الفاظی را استفاده کرده‌اند که مخالف حرمت این مکان مقدس است.

رسانه عربی سعودی گزیت نوشته که افراد بازداشت‌شده، به مریم اورنگ‌زیب، وزیر اطلاعات و شهزین بوگتی، وزیر مبارزه با مواد مخدر پاکستان توهین کرده‌اند.

رسانه‌های اجتماعی ویدیوهایی را منتشر کرده‌اند که شماری علیه هیأت همراه شهباز شریف نخست‌وزیر پاکستان هنگام بازدید از مدینه منوره شعار سر می‌دهند.

جیو نیوز رسانه‌ پاکستانی نیز گفته است که این معترضان وابسته به حزب تحریک انصاف پاکستان تحت رهبری عمران‌ خان‌اند. مریم اورنگ‌زیب در واکنش به این قضیه گفته است که نمی‌خواهد از مسوول این حادثه نام ببرد، زیرا نمی‌خواهد ‌از این مکان مقدس استفاده سیاسی کند.

این اختلافات واکنش شماری از رهبران سیاسی و مذهبی و افراد از جوامع مختلف را برانگیخته و برخی آنان سردادن شعارهای سیاسی در مسجد‌النبی را محکوم کرده‌اند.

شهباز شریف، نخست‌وزیر جدید پاکستان بنا به دعوت محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در رأس یک هیأت بلندرتبه، روز پنج‌شنبه، برای یک سفر رسمی سه ‌روزه عازم عربستان سعودی شد.

دکمه بازگشت به بالا