دفتر والی هلمند: در حمله راکتی طالبان و انفجار موتربمب در بازار ولسوالی سنگین ۲۳ غیرنظامی کشته شده‌اند

۸صبح، کابل: دفتر والی هلمند اعلام کرد که در پی حمله راکتی طالبان و انفجار یک موتر بمب‌گذاری شده در هنگام برگزاری یک «میله عنعنوی» در بازار ولسوالی سنگین ۲۳ غیرنظامی کشته شده و ۱۵ غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌اند.

این دفتر با نشر خبرنامه‌ای گفته است که گروه طالبان ابتدا چهار راکت را به بازار ولسوالی سنگین شلیک کرده است و سپس یک موتر بمب‌گذاری شده در این ساحه منفجر شده است.

دفتر والی هلمند به نقل از منابع مردمی گفته است که در این انفجار ۲۳ غیرنظامی کشته شده و ۱۵ غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌اند. طبق اعلام دفتر والی هلمند، در این رویداد دو عضو گروه طالبان نیز کشته شده‌اند.

این دفتر گفته است که این رویداد در هنگام برگزاری یک میله عنعنوی رخ داده و در آن شماری از خانه‌ها تخریب و حیوانات تلف شده‌اند.

روح‌الله باسط، ولسوال سنگین می‌گوید که «گنج‌بازار یا میله‌بازار» ولسوالی سنگین ولایت هلمند ساعت نه صبح روز دوشنبه، نهم سرطان، در حالی که جمع زیادی از مردم در آن حضور داشتند، مورد اصابت دو فیر راکت قرار گرفت.

ولسوال سنگین در صحبت با روزنامه‌ی ۸صبح گفت که در نتیجه اصابت راکت در این بازار ۲۵ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند که در میان‌شان کودکان و بزرگ‌سالان شامل‌اند.

او احتمال داد که شمار تلفات این حادثه افزایش یابد.

باسط پیش‌تر در صحبت با روزنامه ۸صبح شمار تلفات این حادثه را ۱۰ کشته و هشت زخمی گفته بود.

ولسوال سنگین در ادامه افزود که گروه طالبان چهار فیر راکت را بر قرارگاه لوای دوم ارتش شلیک کرده بود که دو فیر آن در قرارگاه لوای دوم اصابت کرده و دو فیر دیگر آن از این قرارگاه گذشته و به ساحه «گنج‌بازار» اصابت کرده است.

این در حالی است که گروه طالبان نیروهای دولتی را مسوول حمله‌ی راکتی بر منطقه گنج‌بازار ولسوالی سنگین اعلام کرده است.

ولسوال سنگین این ادعا را رد کرد و افزود که گروه طالبان مسوول این حمله راکتی است.

روح‌الله باسط گفت که چند فیر راکت دیگر نیز پس از چاشت روز دوشنبه بر قرارگاه لوای دوم ارتش در ولسوالی سنگین انداخت شده است که تلفاتی در پی نداشته است.

دفتر والی هلمند نیز اعلام کرده است که نیروهای امنیتی هیچ گونه تحرکات و عملیات توپ‌خانه‌ای را در ساحه اجرا نکرده‌اند. این دفتر هم‌چنان گفته است که طالبان به راکت‌پراکنی خود بر قرارگاه ارتش در سنگین ادامه داده‌اند تا واکنش نیروهای امنیتی را در قبال داشته باشد و ادعای نادرست‌شان را از طریق ثابت کند.

هلمند در جنوب از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. روز گذشته نیز این ولایت شاهد یک روز خونین برای غیرنظامیان بود.

در نتیجه انفجار یک ماین جاسازی شده در ولسوالی واشیر هلمند، شش غیرنظامی کشته شدند. قربانیان سه مرد، دو کودک و یک زن از اعضای یک خانواده بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن