واکسن کرونا در افغانستان به کمک بانک جهانی تطبیق می‌شود

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور شام روز پنج‌شنبه، سیزدهم قوس با رییسان بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی برای افغانستان، مسوولان سازمان صحی جهان و اداره یونیسف گفت‌وگو کرده است.

طبق اعلام ارگ، رییس جمهور غنی در این نشست از رییسان بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی خواسته است که در بخش اجرای مرحله اول واکسن کرونا، افغانستان را کمک کند.

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که مسوولان متذکره از تعهد مالی جامعه جهانی در زمینه تمویل مرحله اول واکسن کرونا که قرار است از سوی حکومت به کمک بانک جهانی تطبیق شود، خبر داده‌اند.

در خبرنامه ارگ از دیدار رییس جمهور با مسوولان نهادی بین‌المللی آمده است که در مرحله اول مبارزه با موج دوم ویروس کرونا، قرار است۲۰ تا ۴۰ در صد برنامه واکسن در افغانستان، تطبیق شود.

 در این نشست رییس جمهور غنی نگرانی خود را در مورد چگونه‌گی تعهدات انجام نشده سازمان‌های همکار با وزارت صحت عامه در مرحله اول شیوع ویروس کرونا ابزار کرده است.

 آقای غنی که پیش از این از شفاخانه افغان – جاپان در کابل دیدار کرده بود، گفته است که افغانستان هنوز هم نیازمند شدید برای تجهیزات و امکانات طبی است.

شیوع موج دوم ویروس کرونا در کشور در ۲۸ عقرب در کشور تأیید شد. هم‌زمان با این میزان ابتلا به کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه در جریان شیوع موج دوم ویروس کرونا با راه‌اندازی یک تحقیق دریافته بود که بیش از ۱۰ میلیون تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

شمار رسمی مبتلایان به کرونا در کشور به ۴۷ هزار و ۲۵۶ تن رسیده است. از این میان، یک هزار و ۸۴۱ تن جان باخته و ۳۷ هزار و ۳۰۲ تن دیگر بهبود یافته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن