ادعای مرگ ۲۲ بیمار کووید – ۱۹ در شفاخانه‌ی محمدعلی جناح تکذیب شد

۸صبح، کابل: مسوولان در شفاخانه‌ی محمدعلی جناح ادعای مرگ ۲۲ بیمار کووید – ۱۹ طی ۲۴ گذشته در این شفاخانه را رد می‌کنند.

محمدداوود، رییس شفاخانه محمدعلی جناح، ناوقت پنج‌شنبه‌شب (۸ جوزا) در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که در یک شبانه‌روز گذشته سه رویداد فوتی در این شفاخانه ثبت شده است، اما ادعای مرگ ۲۲ بیمار کووید – ۱۹ در این شفاخانه درست نیست.

او افزود که شفاخانه محمدعلی جناح برای بیماران «وخیم» کووید – ۱۹ در نظر گرفته شده است و نمی‌تواند وجود برخی از چالش‌ها و مشکلات را رد کند.

طبق معلومات محمدداوود، تا پیش از چاشت روز پنج‌شنبه، هشتم جوزا که گزارش از وضعیت شفاخانه به وزارت صحت عامه فرستاده شده است، ۴۰ بیمار کووید – ۱۹ در شفاخانه محمدعلی جناح بستری بوده‌اند.

او گفت که به دلیل شیوع ویروس کرونا ممکن شمار بیماران در جریان امروز افزایش یافته باشد.

رییس شفاخانه‌ محمدعلی جناح گفت که در حال حاضر ۷۰ بستر برای بیماران کووید – ۱۹ در این شفاخانه در نظر گرفته شده است، اما به دلیل افزایش شمار واقعات و بیماران کووید – ۱۹ بسترهای شفاخانه محمدعلی جناح افزایش می‌یابد.

این در حالی است که در شبکه‌های اجتماعی خبرهایی در مورد مرگ ۲۲ بیمار کووید – ۱۹ از جمع ۲۶ بیمار داخل بستر این شفاخانه نشر شده است.

وزارت صحت عامه اما هشت مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور تأیید کرده است.

سه نفر در فاریاب، دو نفر در هرات، دو نفر در کنر و یک نفر در پنجشیر از کسانی‌اند که وزارت صحت عامه امروز جان باختن آن‌ها را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا تأیید کرد. این وزارت تا چاشت امروز که طبق معمول آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا را در این زمان اعلام می‌کند، از رویدادهای فوتی در کابل گزارش نداد.

در حال حاضر شمار مبتلایان به کرونا در سطح کشور به ۱۳ هزار و ۳۶ نفر افزایش یافته است. تاکنون ۲۳۵ نفر از مبتلان درگذشته‌اند و یک هزار و ۲۰۹ نفر دیگر نیز بهبود یافته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن