رییس اجرایی به دعوت رسمی اردوغان وارد ترکیه شد

۸صبح، کابل: عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی به دعوت رسمی رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه وارد این کشور شد. سپیدار با نشر خبرنامه‌ای گفته است که آقای عبدالله پس از چاشت امروز پنج‌شنبه، دوازدهم ثور، کابل را به مقصد استانبول ترک کرده است.

به نقل از خبرنامه، سفر رییس اجرایی به ترکیه به دعوت رسمی رییس جمهور این کشور انجام می‌شود و عبدالله عبدالله در جریان این سفر با رییس جمهور و دیگر مقام‌های ترکیه دیدار خواهد کرد. گسترش روابط دوجانبه، تلاش‌ها برای برقراری صلح، روابط منطقه‌ای افغانستان و نقش ترکیه در برقراری صلح در کشور از موضوعات مورد بحث رییس اجرایی با مقام‌های ترکیه خوانده شده است. هم‌چنان افزایش همکاری‌های ترکیه با افغانستان، آموزش نظامیان کشور، سرمایه‌گذاری، افزایش مبادلات تجارتی و مبارزه با دهشت‌افگنی از دیگر محور بحث‌های رییس اجرایی با مقام‌های کشور میزبان عنوان می‌شود.

افزون بر آن رییس اجرای در مراسم افتتاح مسجد جامع چاملیجا شهر استانبول که از بزرگترین مساجد این کشور خوانده می‌شود، اشتراک خواهد کرد.

ریاست اجرایی، ترکیه را از دوستان و متحدان تاریخی افغانستان عنوان کرده و گفته است که این کشور در مراحل مختلف به ویژه در سال‌های پسین افغانستان را در عرصه بازسازی، اقتصاد، مبارزه با دهشت‌افگنی و نهادسازی کمک و یاری کرده است.

به نقل از خبرنامه، در میدان هوای بین‌المللی استانبول، معاون والی این ولایت، رییس تشریفات وزارت امورخارجه ترکیه، سفیر و جنرال قونسل افغانستان در ترکیه از رییس اجراییه کشور استقبال کرده است.

دکمه بازگشت به بالا