اتهام‌های وارده بر نامزدان معترض تا سه روز دیگر روشن می‌شود

۸صبح، کابل: در پی اعتراض‌های پی‌در‌پی نامزدان احتمالی‌ای که از فهرست نهایی انتخابات پارلمانی حذف شده‌اند، مجلس نمایندگان روز شنبه (۲۴ سنبله) مسئولان کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی کشور را به نشست استماعیه فراخواند.

محمدعارف حافظ، معاون این کمیسیون گفت کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی به چهار نهاد حکومتی که شامل وزارت‌های دفاع و داخله، ریاست امنیت ملی و دادستانی کل مکتوب فرستاده‌اند تا اتهام‌های وارده بر نامزدان حذف‌شده روشن شود، اما تا اکنون پاسخ این مکتوب به آنان نرسیده است.

در همین حال، شماری از نمایندگان مجلس، مسئولان کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی را متهم به نقض قانون کردند و گفتند روشن شدن اتهام‌ها نباید به حکومت واگذار شود.

اعضای مجلس نمایندگان از کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی خواستند تا سه روز دیگر چگونگی حذف‌شدن ۳۵ نامزد پارلمانی را در روشنی قانون اساسی بررسی کنند.

با این حال عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان از مسئولان کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی خواست بر بنیاد احکام قانون اساسی، تا سه روز دیگر دلیل حذف این نامزدان معترض را به مجلس روشن بسازند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی در ۲۰ اسد، نام ۳۵ نامزد احتمالی را از فهرست نهایی نامزدان مجلس نمایندگان حذف کرد. هرچند کمیسیون شکایات انتخاباتی دلیل حذف نام این نامزدان را عضویت و یا فرماندهی گروه‌های مسلح غیرمسئول عنوان کرده است، اما هیچ یکی از این معترضان این اتهام‌ها را نپذیرفته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن