کابینه پیش‌نویس بودجه سال مالی ۱۳۹۹ را در «پرنسیب» تأیید کرد

۸صبح، کابل: پیش‌نویس بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی در نشست کابینه در «پرنسیب» تأیید شده است. ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که این نشست روز سه‌شنبه، بیست‌ویکم عقرب، به ریاست محمداشرف غنی برگزار شده است.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است که محمدهمایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه، پیش‌نویس بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۹ خورشیدی را به نشست کابینه پیش‌کش کرد که پس از بحث‌های «همه‌جانبه» آن را در پرنسیب تأیید کرده است.

هم‌چنان کابینه وزارت مالیه را موظف کرده است تا پیش‌نویس بودجه را با توجه به اولویت‌بندی پروژه‌های مهم توسعه‌ای وزارت‌ها و ادارات دولتی مورد بررسی قرار دهد و آن‌ را نهایی کند.

شمروز خان مسجدی، سخنگوی وزارت مالیه گفته است که بودجه مالی سال ۱۳۹۹ خورشیدی  ۴۲۸ میلیارد و ۳۸۰ میلیون در نظر گرفته شده است. او در توییترش هم‌چنان نوشته است که از مجموع بودجه مالی سال آینده، ۲۸۹ میلیارد ان عادی و ۱۳۹ میلیارد ان انکشافی است.

طبق اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، سرپرست وزارت مالیه و وزیر عدلیه طرح مقرره مالیه بر «ارزش افزوده» را به جلسه کابینه ارائه کرده‌اند. هدف این مقرره، موضوعاتی چون تنظیم روش‌های تطبیق احکام قانون مالیه بر ارزش افزوده، افزایش عواید و تقویت بنیه مالی کشور و رعایت شیوه‌های مالیاتی بین‌المللی در عرصه مالیه گفته شده است. کابینه این طرح را تصویب کرده است.

کابینه هم‌چنان پیشنهاد وزارت مالیه مبنی بر تعدیلات در بودجه عادی و توسعه‌ای اختیاری سال مالی ۱۳۹۸ را با توجه به «نیازمندی‌های عاجل» برخی از نهادهای دولتی تصویب کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن