«د مس عینک اتلان» بر سکوی قهرمانی ایستاد

رضا مرادی

در ششمین دور از دیدارهای لیگ کرکت «شپگیزه» در کابل، تیم مس عینک با رهبری محمدنبی عیساخیل قهرمان این دور از رقابت‌ها لقب گرفت. در دیدار نهایی که روز جمعه با حضور صدها تماشاگر در استدیوم ملی کرکت افغانستان برگزار شد، تیم مس عینک اتلان تیم بند امیر به رهبری راشدخان را با تفاوت چهار ویکت شکست داد. بند امیر مدافع عنوان قهرمانی این دور از رقابت‌ها به شمار می‌رفت.

در فرجامین دیدار از رقابت‌های لیگ کرکت شپگیزه که با حضور بازیکنان داخلی و خارجی در کابل برگزار شده بود، تیم د مس عینک اتلان با شکست مدافع عنوان قهرمانی، جام را به دست آورد. در این دیدار، تیم «د مس عینک اتلان» قرعه را برنده شده و توپ‌اندازی را انتخاب کرد. تیم بند امیر با از دست دادن هفت بازیکنش، ۱۵۴ دوش به دست آورد.

در فرجامین دیدار از رقابت‌های لیگ کرکت شپگیزه که با حضور بازیکنان داخلی و خارجی در کابل برگزار شده بود، تیم مس عینک با شکست مدافع عنوان قهرمانی، جام را به دست آورد. در این دیدار، تیم «د مس عینک اتلان» قرعه را برنده شده و توپ‌اندازی را انتخاب کرد. تیم بند امیر با از دست دادن هفت بازیکنش، ۱۵۴ دوش به دست آورد. در این دیدار، عمران جنت ۳۲ دوش، شوکت زمان ۲۷ دوش، باطن‌شاه ۲۳ دوش و افسر زازی ۲۲ دوش را به نفع تیم بند امیر کسب کرد. در مقابل اما نوین‌الحق سه بازیکن، شرف‌الدین اشرف دو بازیکن و محمدنبی عیساخیل و نوراحمد یک‌یک نفر تیم بند امیر را از میدان خارج ساختند.

در مقابل اما «تیم د مس عینک اتلان» با از دست دادن شش بازیکنش، هدف تعیین شده را تکمیل کرد و جام قهرمانی را به دست آورد. برای تیم «د مس عینک اتلان» در بخش توپ‌اندازی، نورعلی زدران ۴۵ دوش، رحمت‌الله گربز ۳۶ دوش، محمدنبی عیساخیل ۳۰ دوش و احسان‌الله ۲۵ دوش را کسب کرد. برای تیم بند امیر در بخش توپ‌اندازی، مجیب‌الرحمان دو بازیکن و جاوید احمدی و باطن‌شاه یک‌یک بازیکن تیم حریف را از بازی خارج ساختند. در این دیدار، شرف‌الدین اشرف با کسب نُه دوش و خارج ساختن دو بازیکن حریف از جریان بازی، بهترین بازیکن این دیدار لقب گرفت.

فرید هوتک، سخنگوی کرکت بورد کشور در گفت‌وگو با روزنامه ۸صبح گفته است که این دیدارهای برای بلندبردن کیفیت بازیکنان به راه انداخته شده است. وی افزود که با برگزاری این دور از بازی‌ها، بازیکنان می‌توانند چابکی و ثبات‌شان را به دست آورَند و در رقابت‌های خارجی بهتر بدرخشند. این در حالی است که شمار زیادی از جوانان پس از درخشش در این رقابت و سایر رقابت‌های داخلی، می‌توانند به تیم ملی کرکت راه یابند.

در این دیدارها، شش تیم اشتراک کرده‌ بودند که از این میان، چهار تیم پس از کسب امتیازهای لازم، به دور حذفی راه یافتند. تیم‌های «د کابل بازان» با کاپیتانی اصغر افغان، «د اسپین‌غر زمریان» با کاپیتانی شفیق‌الله شفق، «د مس عینک اتلان» با کاپیتانی محمدنبی عیساخیل، «د آمو نهنگان» با رهبری میرویس اشرف و «بند امیر خاماران» با کاپیتانی راشدخان آرمان در این دور از رقابت‌ها حضور داشتند. در پنجمین دور این رقابت‌ها، تیم «بند امیر خاماران» توانسته بود لقب قهرمانی را به دست‌ آورَد. گفتنی است که شش تیم حاضر در این رقابت‌ها یک بازیکن را از دوره گذشته در ترکیب خود حفظ کرده بودند و ۱۹ بازیکن دیگر را خریدند. از میان این تیم‌ها، تیم «د کابل بازان»، «د مس عینک اتلان»، «بندامیر خاماران» و «د اسپین‌غر زمریان» توانسته بودند به دور حذفی راه یابند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن