جایزه‌ی آزادی شورای اتلانتیک به آریانا سعید داده شد

۸صبح، کابل: آریانا سعید، آوازخوان و مدافع حقوق زن افغانستان، جایزه‌ی آزادی شورای اتلانتیک را به دست آورد. آریانا جایزه‌ی خود را  به فرخنده و رخشانه، دو بانویی که قربانی خشونت‌ها علیه زنان در افغانستان شدند، اهدا کرد.

آریانا سعید، نخستین شهروند افغانستان است که این جایزه‌ی معتبر جهانی را به دست می‌آورد. شورای اتلانتیک در واشنگتن موقعیت دارد و همه‌ساله از اشخاص و سازمان‌‎های فوق‌العاده‌ای که مدافع آزادی و پیشرفت‌دهنده‌ی آزادی در سراسر جهان باشند، قدردانی می‌کند.

آریانا هنگام دریافت جایزه بر ادامه‌ی مبارزه‌اش در راستای حقوق زنان تأکید کرد.  آریانا سعید در سخنان پس‌ از دریافت جایزه‌ی آزادی در شهر برلین آلمان گفت: «به ‌عنوان یک زن از افغانستان، به ‌ویژه یک هنرمند زن از کشوری ‌که زمانی نه ‌چندان دور، موسیقی در آن کاملاً منع بود، احساس افتخار و خوشبختی می‌کنم که این جایزه را دریافت کردم.»

 مادلین آلبرایت شصت‌‌و‌چهارمین وزیر امور خارجه‌ی ایالات متحده، آریانا سعید آواز خوان افغان، بنا العبد دختر ۹ ساله سوری و نویسنده‌ی کتاب «جهان عزیز» و بنیاد بین‌المللی رسانه‌های زنان دریافت‌کننده‌گان امسال جایزه آزادی شورای اتلانتیک بودند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن