دولت آسترالیا ۱۵ هزار مکان را به مهاجران افغان اختصاص می‌دهد

۸صبح، کابل: وزارت مهاجرت آسترالیا اعلام‌ کرده است که برای انجام تعهدش در قبال کمک به وضعیت بشردوستانه در افغانستان، دست کم ۱۵ هزار مکان را به پناهنده‌گان افغان اختصاص داده است.

الکس هاوک، وزیر مهاجرت آسترالیا، روز جمعه، ۱ دلو اعلام کرده است که  این اقدام به هدف انجام تعهدات استرالیا برای رسیده‌گی به وضعیت بشردوستانه جاری در افغانستان صورت می‌گیرد.

پیش از این، وزارت مهاجرت آسترالیا در ماه اگست، دست کم سه هزار مکان را به پناهنده‌گان افغانستان اختصاص داده بود.

هاوک افزوده است: «جنگ در افغانستان طولانی‌ترین جنگ استرالیا بود. کمک بشردوستانه به این اندازه پس از کمک‌های بشردوستانه به مردم سوریه و عراق نشان‌دهنده این مسأله است.»

او خاطرنشان کرده است که روند اسکان پناهنده‌گان افغان در استرالیا ادامه خواهد داشت.

وزیر مهاجرت آسترالیا گفته است: «از زمانی که تخلیه از کابل در ماه اگست آغاز شد، بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ مهاجر افغان به استرالیا آورده شده‌اند و در حال اخذ ویزای دایمی در ماه‌های آینده هستند.»

این وزارت تأکید کرده است که تیم‌های اختصاصی برای رسیده‌گی به درخواست‌های بی‌سابقه مهاجران ایجاد شده تا موارد دارای اولویت را بررسی و به آن‌ها رسیده‌گی کنند.

گفتنی است که در حال حاضر وزارت امور داخله استرالیا، حدود ۳۲ هزار و ۵۰۰ درخواست را در قالب برنامه بشردوستانه از شهروندان افغانستان دریافت کرده است که همراه با خانواده‌های‌شان به ۱۴۵ هزار نفر می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا