سارنوال مبارزه با جرایم امنیت داخلی و خارجی نیمروز ترور شد

۸صبح، کابل: حکمت‌الله، سارنوال تعقیب قضایی مبارزه با جرایم امنیت داخلی و خارجی ولایت نیمروز ترور شده است.

لوی‌سارنولی اعلام کرده است حکمت‌الله روز دوشنبه، سی‌ویکم سرطان «مورد سوء قصد قرار گرفته» و کشته شده است. این اداره توضیح نداده است که این سوء قصد از سوی چه کسانی صورت گرفته است.

لوی‌سارنوالی ضمن محکوم کردن این رویداد گفته است که یک هیأت برای بررسی جدی و قانونی این قضیه گماشته است تا عاملان این رویداد را شناسایی و پنجه قانون بسپارد.

این اداره تأکید کرده است که «چنین اعمال خصمانه، کوچک‌ترین خللی را بر اراده‌ی پولادین لوی‌سارنولی در راستای تأمین عدالت و حاکمیت قانون وارد نخواهد کرد.»

در همین حال، فواد چخانسوری، آمر مطبوعات پولیس نیمروز به روزنامه ۸صبح گفت حمکت‌الله به حیث معاون سارنوالی تعقیب قضایی مبارزه با جرایم امنیت داخلی و خارجی این ولایت کار می‌کرد. او افزود که تلاش‌ها برای بازداشت عاملان قتل او آغاز شده است.

اخیراً حمله بر کارمندان نهادهای عدلی و قضایی افزایش یافته است. در نزدهم ماه سرطان دو کارمند محکمه استیناف ولایت ننگرهار در حمله تفنگ‌داران ناشناس به قتل رسیدند. به همین ترتیب در پانزدهم ماه سرطان نیز بر سارنوالان مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین در ناحیه پنجم شهر کابل حمله شد. در این رویداد یک کارمند این اداره کشته شده بود.

دکمه بازگشت به بالا