حمله بر فرماندهی پولیس قندهار ۱۱ کشته و ۸۳ زخمی برجای گذاشت

۸صبح، کابل: شماری از مهاجمان مسلح  حوالی ساعت ۴:۳۰ پس از چاشت امروز پنج‌شنبه، بیست‌وهفتم سرطان بر فرماندهی پولیس قندهار حمله کردند.

این مهاجمان ابتدا یک موتر بمب‌گذاری شده را در نزدیکی فرماندهی پولیس قندهار انفجار دادند و پس از آن با پولیس درگیر شدند.

براساس معلومات اداره محلی قندهار در نتیجه این حمله ۹۴ نفر کشته و زخمی شده‌اند. دفتر مطبوعاتی والی قندهار با پخش خبرنامه‌ای گفته است که در این رویداد ۱۱ نفر به شمول دو پولیس و ۹ غیرنظامی کشته شده‌اند.

هم‌چنان سه پولیس و ۸۰ غیرنظامی به شمول چهار زن و ۱۱ کودک نیز زخم برداشته‌اند.

هرچند دفتر مطبوعاتی والی قندهار شمار مهاجمان گروه طالبان را چهار نفر اعلام کرده و گفته است که حمله این مهاجمان ساعت ۶:۰۰ شام پایان یافته است، اما وزارت امور داخله گفته است که پنج مهاجم طالب توسط پولیس از پای درآمده‌اند و تلاش برای از پای درآوردن دیگر مهاجمان جریان دارد. دفتر مطبوعاتی والی قندهار وقوع دو انفجار موتر بمب‌گذاری شده در حمله بر فرماندهی پولیس این ولایت را تأیید کرده است.

با این حال، ارگ ریاست جمهوری به حمله گروهی طالبان در قندهار واکنش نشان داده و آن را محکوم کرده است.

ارگ گفته است که طالبان در ادامه «جنایت‌شان» بر فرماندهی پولیس قندهار حمله کردند که در نتیجه آن شماری از «هم‌وطنان بی‌گناه ما را شهید و تعداد دیگری را مجروح ساختند.»

در خبرنامه نامه ارگ به نقل از رییس جمهور غنی آمده است: «حکومت افغانستان در مطابقت با فیصله‌های لویه‌جرگه مشورتی صلح، برنامه صلح را به پیش می‌برد، اما طالبان یک‌بار دیگر با انجام این حمله وحشیانه نشان دادند که نیت آن‌ها تداوم جنگ، خشونت و کشتار افراد ملکی می‌باشد.»

لحظاتی بعد از حمله بر فرماندهی پولیس قندهار، گروه طالبان مسوولیت آن را بر عهده گرفت و مدعی شد که شمار زیادی از نیروهای پولیس در حمله افراد وابسته به این گروه کشته و زخمی شده‌اند

دکمه بازگشت به بالا