جشنواره فرهنگی افغانستان و ایران در تهران برگزار می‌شود

۸صبح، کابل: مدیر فرهنگی و هنری منطقه ۱۱ تهران از برپایی جشنواره فرهنگی افغانستان و ایران در بوستان رازی خبر داده است.

سیدمحمد حسن ساداتی، مدیر فرهنگی و هنری منطقه ۱۱ تهران امروز شنبه، ۶ حمل از برپایی جشنواره فرهنگی افغانستان و ایران به مناسبت فرارسیدن نوروز ۱۴۰۱ خبر داده است.

خبرگزاری شفقنا به نقل از سید محمد حسن ساداتی نگاشته است که این جشنواره با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۱، فرهنگ‌سرای رازی و مجمع جهانی هیأت مذهبی شهروندان افغانستان مقیم ایران در بوستان رازی برگزار می‌شود.

مدیر فرهنگی و هنری منطقه ۱۱ تهران از نوروز به عنوان میراث مشترک افغانستان و ایران یاد کرده و گفته است که هدف از برگزاری این جشنواره، تبادل فرهنگی و به نمایش گذاشتن توانمندی‌ها و دستاوردهای مهاجران افغانستان است.

او گفته است که برگزاری مراسم میله گل سرخ که ریشه آن به شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ بر می‌گردد، یکی از اقدامات شهرداری تهران است که برای میزبانی از سال نو مسافران نوروزی انجام می‌شود.

مدیر فرهنگی و هنری منطقه ۱۱ تهران افزوده است که اجرای موسیقی سنتی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، معرفی نخبه‌گان فرهنگی، علمی و ورزشی، نمایش هنرهای سنتی و تجسمی و معرفی اماکن گردشگری، سوغات و غذاهای محلی افغانستان از دیگر بخش‌های این جشنواره است.

پیش از سقوط جمهوریت نوروز همه ساله در افغانستان تجلیل می‌شد و مردم با رفتن به مزار شریف و مکان‌های تفریحی نوروز را جشن می‌گرفتند. اما امسال جشن نوروز و سال‌ نو به گونه رسمی تجلیل نشد.

دکمه بازگشت به بالا