نشست سه‌جانبه‌ افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان فردا برگزار می‌شود

۸صبح، کابل: قرار است نشست سه‌جانبه‌ی وزیران خارجه‌ی افغانستان، ترکمنستان و آذربایجان فردا دوشنبه، بیست‌وسوم سرطان برگزار شود. این نشست به صورت مجازی و از طریق کنفرانس ویدیویی برگزار خواهد شد.

گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه، روز یک‌شنبه، بیست‌ویکم سرطان، به روزنامه ۸صبح گفت که وزیران خارجه‌ی هر سه کشور در این نشست درباره نتایج و پیشنهادهای نشست سه‌جانبه رییسان جمهور هر سه کشور گفت‌وگو خواهند کرد.

به گفته‌ی هیواد، در این نشست درباره ایجاد راهکارهای عملی برای اجرای پیشنهادات و نظریاتی که در نشست سه‌جانبه رییسان جمهور هرسه کشور مطرح شده است، نیز بحث خواهد شد.

محمداشرف غنی، رییس جمهور در دوازدهم سرطان، با الهام‌ علی‌اوف، رییس جمهور آذربایجان و قربان‌قلی بیردی محمدوف، رییس جمهور ترکمنستان از طریق کنفرانس ویدیویی گفت‌وگو کرد. این نشست به ابتکار محمداشرف غنی برگزار شد.

در این نشست فیصله شده است که یک کمیته کاری مشترک بین سه کشور به هدف اتصال منطقه‌ای، توسعه خط آهن، فایبر نوری، ترانسپورت و توسعه دادوستد تجارتی ایجاد شود. طبق این فیصله، قرار است کمیته مشترک در سطح وزیران ترانسپورت هر سه کشور ایجاد شود.

این کمیته گزارش‌های خود را هر سه ماه بعد برای حل مشکلات و جلوگیری از احتمال بیروکراسی، به رییسان جمهور هرسه کشور ارایه خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن