۲۴ مهاجر اخراجی افغان از آلمان به کابل رسیدند

۸صبح، کابل: مسوولان وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان می‌گویند که ۲۴ نفر از مهاجران افغان که از آلمان برگشت داده شده‌اند، صبح روز چهارشنبه (۱جوزا) به کابل رسیده‌اند.

سید عبدالباسط انصاری، سخنگوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان، به روزنامه ۸صبح گفت که گزارش بازگشت این افراد به وزارت مهاجرین رسیده است. او هم‌چنان گفت که این برگشت بر اساس تفاهمی انجام شده است که میان دو کشور وجود دارد. به گفته او، طبق این تفاهم آلمان آن شمار از مهاجران افغان را که به صورت غیرقانونی به این کشور سفر می‌کند، پس از طی مراحل قانونی اسناد آن‌ها دوباره به افغانستان بر می‌گرداند. آقای انصاری تصریح کرد که در مورد برگشت مهاجران افغان استثنا وجود دارد و در صورتی که این مهاجران نیازمند باشند، از آلمان برگشت داده نمی‌شود.

در همین حال، دویچه وله دری گزارش کرده است که آلمان ۲۶ مهاجر افغان را از این کشور اخراج کرده‌ است. به این ترتیب شمار مجموعی مهاجران افغان که از آلمان اخراج شده‌اند، به ۶۰۰ نفر رسیده است. به گزارش این رسانه، این بیست‌و‌چهارمین دور اخراج گروهی مهاجران افغان از آلمان از دسامبر ۲۰۱۶ به این سو است. در بیست‌وسه دور قبلی ۵۶۵ مهاجر افغان از اخراج و به افغانستان برگشت داده شده‌اند.

Comments are closed.