شفاخانه ۱۰۰ بستر بیماران کرونا طی ۲۰ روز در هرات ساخته شد

۸صبح، هرات: باگذشت ۲۰ روز از آغاز کار ساخت شفاخانه یک‌صد بستر درمان بیماران کرونا در هرات، این مرکز درمانی روز یک‌شنبه هفدهم حمل، با حضور سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، در هرات گشایش یافت.

دفتر رسانه‌های والی هرات با نشر خبرنامه‌ای گفته است، سرور دانش، معاون ریاست‌جمهوری و سیدوحید قتالی والی هرات، تلاش کارگران و مهندسانی که در ساخت این مرکز درمانی سهم داشته‌اند را ستایش کرده‌اند.

این شفاخانه با زیربنای دو هزار و ۶۴ متر مربع، به دستور رییس‌جمهور، طی ۲۰ روز از سوی شرکت انکشاف ملی ساخته شد. در هر شیفت کاری ۷۰ تا ۱۱۰ کارگر و در سه شیفت حدود ۲۵۰ کارگر در ۲۰ روز روند احداث آن فعالیت کردند.

شفاخانه یک‌صد بستر با استفاده از مواد پیش‌ساخته احداث شد و شرکت انکشاف ملی، تصدی خانه‌سازی و شرکت بنایی در روند ساخت آن سهم داشتند. این مرکز درمانی دارای ۲۴ اتاق چهار نفری و ۱۲ اتاق یک‌نفری می‌باشد که شامل معاینه‎خانه، آزمایشگاه، اتاق پزشکان و اتاق پرستاران می‌شود.

قرار است تجهیزات پزشکی و امکانات مورد نیاز این مرکز درمانی از خارج تهیه شود. روز شنبه نیز یک تاجر هراتی، ساختمانی را که گنجایش ۳۰۰ بستر را دارد، برای درمان بیماران کرونا اختصاص داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن