ده سرباز پولیس از زندان طالبان در بلخ رها شدند

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نیروهای ارتش با اجرای یک عملیات هدفمند و تصفیه‌ای ۱۰ نفر از سربازان پولیس را که اسیر گروه طالبان بودند، از زندان این گروه در کوه البرز از مربوطات ولسوالی چمتال ولایت بلخ آزاد کرده‌اند.

در یک خبرنامه این وزارت که روز دوشنبه ششم حوت نشر شد، آمده است که در این عملیات ویژه و هدفمند نیروهای ارتش ۶ نفر از جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شده‌اند و زندان این گروه نیز تخریب شده است. وزارت دفاع ملی در مورد تلفات نیروهای ارتش در این خبرنامه جزئیات نداده است.

در همین حال، قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور در خبرنامه‌ای اعلام کرده است که در پی یک عملیات نیروهای هوایی در منطقه جوی شور از مربوطات ولسوالی چتمال ولایت بلخ، ۲ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته‌ شده‌اند و سه عضو این گروه نیز زخم برداشته‌اند. به نقل از خبرنامه، این عملیات نیمه‌های یک‌شنبه‌شب گذشته انجام شده است.

پیش از این نیز زندان‌های گروه طالبان در ولایات مختلف کشور از جمله غزنی، هلمند و کندز هدف حمله نیروهای ارتش قرار گرفته است. در پی این حملات، ده‌ها فرد ملکی و نظامی که در این زندان‌ها به سر می‌بردند، رها شده‌اند. بیشتر این عملیات‌ها از سوی قول اردوی عملیات‌های ویژه نیروهای ارتش اجرا شده است.

دکمه بازگشت به بالا