ده روز تظاهرات علیه والی فاریاب؛ موضع اداره مستقل ارگان‌های محلی تغییر نکرده است

۸صبح، کابل: اداره مستقل ارگان‌های محلی گزارش‌ها درباره فراخواندن محمدداوود لغمانی از ولایت فاریاب به کابل را رد می‌کند. باشنده‌گان فاریاب روز دوشنبه، سوم جوزا، برای دهمین روز علیه داوود لغمانی تظاهرات کردند.

نرگس مومند حسن‌زاده، سخنگوی اداره مستقل ارگان‌های محلی، به روزنامه ۸صبح گفت که محمدداوود لغمانی به کارش ادامه خواهد داد و گزارش‌هایی که درباره فراخواندن والی فاریاب به مرکز و واگذاری امور ولایت به معاون والی نشر شده است، درست نیست.

در همین حال، معترضان در فاریاب برای دهمین روز متوالی علیه والی این ولایت تظاهرات کردند.

معترضان که در اطراف مقام ولایت خیمه تحصن برپا کرده‌اند، از حکومت می‌خواهند که به جای داوود لغمانی والی جدید تعیین کند.

محمدظاهر انیق، خبرنگار محلی در فاریاب، گفت که مسوولان برگزار‌کننده تظاهرات نیز گزارش‌ها درباره فراخوانی محمدداوود لغمانی را تکذیب کرده‌اند.

معترضان روز یک‌شنبه برای گزینش والی انتخابات برگزار کردند، اما سرانجام تصمیم گرفتند که مارشال عبدالرشید دوستم والی را گزینش کند.

عنایت‌الله بابر فرهمند، معاون شورای عالی مصالحه ملی، می‌گوید که معترضان در دهمین روز تظاهرات خود کادرهای شایسته این ولایت را برای پیشنهاد به ریاست جمهوری به مارشال دوستم سپرده‌اند.

داوود لغمانی در سوم ثور به جای نقیب‌الله فایق، به عنوان والی فاریاب تعیین شد. او قرار بود در بیست‌وپنجم همین ماه به دفتر کارش معرفی شود، اما با اعتراض باشنده‌گان فاریاب روبه‌رو شد. این اعتراض هم‌زمان با تقرر لغمانی به عنوان والی نیز شکل گرفته بود. دفتر والی فاریاب مقر لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین است.

دکمه بازگشت به بالا