هشدار طالبان به دولت: مراکز فرماندهی «حملات تعرضی» ارتش دیگر مصون نخواهد بود

۸صبح، کابل: طالبان در پی حمله موتر بمب‌گذاری شده امروز خود به تاسیسات ارتش در شهر گردیز، مرکز پکتیا، هشدار داده‌اند که پس از این مراکز فرماندهی «حملات تعرضی» ارتش از سوی این گروه مصون نخواهد بود.

گروه طالبان صبح امروز پنج‌شنبه، ۲۵ ثور، ساختمان «حفظ تاسیسات» ارتش در شهر گردیز را با یک موتر مملو از مواد انفجاری هدف حمله قرار داده است.

به گفته وزارت دفاع، در پی این حمله، پنج فرد ملکی کشته شده‌اند و ۲۰ نفر دیگر به شمول ۱۵ فرد ملکی و پنج سرباز ارتش زخم برداشته‌اند.

وزارت دفاع می‌گوید که نیروهای ارتش، این موتر را پیش از رسیدن به هدف شناسایی کرده بودند و در نزدیکی ساختمان «حفظ تاسیسات» ارتش انفجار کرده است.

ذبیخ‌الله مجاهد از سخنگویان طالبان می‌گوید که آن‌ها صبح امروز یک «کلوپ عکسری» را که یک مرکز مهم فرماندهی نظامی است، هدف حمله قرار داده‌اند.

به گفته او، این حمله پاسخی به اعلام و آغاز حملات تعرضی نیروهای دولتی در برابر طالبان بوده است.

به گفته او، حمله موتربمب طالبان در نقطه هدف انفجار و تلفات سنگین به نیروهای ارتش وارد کرده است.

مجاهد کشته شدن غیرنظامیان در این حمله را رد کرده است.

این سخنگوی طالبان هشدار داده است که مراکز فرماندهی «حملات تعرضی» نیروهای دولتی، پس از این از جمله جاهایی خواهد بود که مصونیت ندارد.

محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، شام سه‌شنبه، ۲۳ ثور، در واکنش به حملات تروریستی کابل و ننگرهار که در پی آن ده‌ها غیرنظامی کشته و زخمی شدند، به نیروهای ارتش دستور داد که در برابر گروه طالبان از حالت دفاعی به حالت تعرضی تغییر موضع بدهند.

در حالی که مسوولیت حملات مرگبار کابل و ننگرهار را گروه داعش بر عهده گرفته است، دولت اما گروه طالبان را مسوول این حملات می‌داند.

طالبان که دست داشتن خود در این حملات را رد کرده‌اند، دستور غنی به ارتش برای انجام حملات تعرضی را جنگ‌جویانه توصیف کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا