مسوولان طالبان در تخار ۲۷ کارمند ملکی را بی‌دلیل منفک کرده‌اند

۸صبح، تخار: منابع در تخار می گویند که مسولان محلی طالبان شماری از کارمندان خدمات ملکی را در نهادهای مختلف بدون ارایه دلیل منفک و به جای آنان نزدیکان‌شان را استخدام کرده‌اند.

یک تن از کارمندان به شرط فاش نشدن نامش روز پنج‌شنبه، ۲۳ جدی، به روزنامه ۸صبح گفت که مسوولان طالبان در تخار ۲۷ کارمند ملکی در این ولایت را  در حالی که روزانه در وظایف‌شان حاضر بودند، منفک کرده‌اند.

به گفته این کارمند، طالبان حتا مکتوب فوتی کارمندی که زنده است را به اداره ارگان‌های محل فرستاده‌اند و به جای وی، خواستار استخدام دیگر افراد شده‌اند.

منبع تصریح کرد که این کارمندان در نامه‌ای همه مشکلات‌شان را به اداره ارگان‌های محل اطلاع داده‌اند، اما هیچ گونه پاسخی به آنان داده نشده است.

در همین حال، یک منبع در اداره ارگان‌های محل نیز این موارد را تایید می‌کند.

او می‌گوید که فردی به آنان مراجعه کرده بود که خودش زنده است، اما مسوولان محلی طالبان مکتوب فوتی وی را از تخار به کابل فرستاده‌اند و خواستار تقرر شخص دیگری شده‌اند.

یک منبع یگر در تخار گفت که طالبان محلی افراد کارکشته را از اداره‌های ثبت احوال نفوس، ترانسپورت و معارف منفک کرده‌اند و به جای آنان اشخاصی را گماشته‌اند که با کار اداری هیچ گونه آشنایی ندارند.

یک تن از باشندگان تخار گفت که پدر وی مدیر در ثبت احوال نفوس بود، اما بدون ارایه دلیل، از وظیفه‌ٰاش منفک شده است.

به گفته او، پدرش از طریق رقابت آزاد در این بست تعین شده و سال‌ها خدمت کرده بود، اما اکنون فردی جایگزین وی شده است که حتا سواد کافی برای پیشبرد این ماموریت ندارد.

یک کارمند ریاست ترانسپورت تخار نیز می‌گوید که با وجود حاضر شدن روزانه در وظیفه، مسوولان طالبان وی را یک‌جا با چندین همکار دیگرش منفک کرده‌ند.

به گفته این کارمند ترانسپورت، مسوولان محلی طالبان به جای این‌که مردم را در شرایط حساس حمایت کنند، آنان را برکنار و به‌ جای‌شان افراد خودشان را استخدام می‌کنند.

برخی دیگر از باشنده‌گان تخار نیز از وضعیت موجود شکایت دارند و می‌گوید که افراد تازه استخدام‌شده بلدیت با کار اداری ندارند.

به گفته آنان، در حال حاضر طی مراحل اسنادشان با مشکل روبه‌رو است و در مواردی هفته‌ها منتظر می‌مانند تا کارشان انجام شود.

آنان از طالبان می‌خواهند که در کنار افراد خودشان، در شرایطی کنونی به فکر مردم نیز باشند و آنان را در اداره‌ها سرگردان نکنند.

گفتنی است که پیش از این نیز براساس احکام دیگر، رییسان صحت عامه ، محکمه و قاضیان ۳۴ ولایت، به‌شمول تخار را از وظایف‌شان منفک و به جای‌شان افراد وابسته به طالبان گماشته شدند.

دکمه بازگشت به بالا