طالبان قندهاری با نصب اسباب‌بازی در چمن شهرداری رستاق سودجویی می‌کنند

۸صبح، تخار: یک منبع در ولایت تخار می‌گوید که طالبان قندهاری با پادرمیانی طالبانی رستاقی، در چمن شهرداری این ولسوالی برای سود شخصی اسباب‌بازی نصب کرده‌اند.

منبع به روزنامه ۸صبح می‌گوید که طالبان قندهاری با اجازه و همکاری فرمانده امنیه و ولسوال طالبان برای رستاق، اقدام به این کار کرده‌اند.

منبع می‌افزاید که چمن شهرداری از معدود مکان‌هایی‌ است که جوانان رستاق در آن والیبال و فوتبال بازی می‌کنند و اطراف این چمن محلی برای تجمع دست‎‌فروشان است.

منبع تصریح می‌کند که مولوی خیرالله، فرمانده امنیه طالبان برای رستاق، در هماهنگی با ولسوال طالبان برای این ولسوالی، با کسبه‌کاران رستاقی بدرفتاری کرده و آن‌ها را از موقعیت‌های خوب شهر به اطراف نقل مکان داده است.

با این حال طالبان قندهاری بدون ممانعت در موقعیت‌های خوب شهر می‌توانند اسباب‌بازی نصب کرده و پول‌ به دست آورند.

یکی از کسبه‌کاران می‌گوید: «ما که رستاقی هستیم، اجازه کار در شهر خود را نداریم و مورد هتک حرمت قرار می‌گیریم، اما پشتون‌ها که از دورترین نقاط کشور می‌آیند، مورد استقبال فرمانده امنیه و ولسوال قرار می‌گیرند و در بهترین موقعیت‌های رستاق به خاطر کسب درامد اسباب‌بازی نصب می‌کنند.»

یک منبع دیگر که نسبت به وضعیت رستاق ناراضی است می‌گوید: «آماده‌ام در مرز‌های ایران بمیرم، اما دیگر زیر بیرق طالب و حاکمیت مولوی خیرالله و ولسوال رستاق نفس نکشم.»

این در حالی است که مردم رستاق از شکنجه و ستم مولوی خیرالله و ولسوال طالبان بار‌ها در شبکه‌های اجتماعی شکایت کرده و نسبت به وضعیت موجود نارضایتی نشان داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا