طالبان در غزنی: رسانه‌ها در مورد ارزش خانه‌نشینی زنان برنامه بسازند

۸صبح، کابل: مکتوبی از سوی دفتر خلیفه محمداسحاق آخوندزاده، والی طالبان برای غزنی، در رسانه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که در آن گفته شده است رسانه‌ها در مورد ارزش خانه‌نشینی زنان برنامه بسازند.

در نامه‌‌ رسمی که از سوی دفتر والی طالبان برای غزنی صادر شده، آمده است که علما مسوولیت نهادینه‌ کردن فرهنگ اسلامی را در جامعه دارند و باید در این مورد در منابر وعظ و ارشاد کنند.

در این نامه گفته شده است که تمام رسانه‌ها باید در مورد ارزش خانه‌نشینی زنان برنامه بسازند. در مکتوب رسمی دفتر والی طالبان برای غزنی آمده است که زنده‌گی به سبک اروپایی‌ها برای زنان افغانستان نامطلوب است.

والی غزنی در این نامه از ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان خواسته است تا برنامه‌هایی تهیه کند که در آن مطالب اسلامی به نشر برسد و در مورد ارزش خانه‌نشینی زنان نیز تبلیغ شود.

حبیب‌الله مجاهد، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان برای غزنی، نیز تایید می‌کند که این مکتوب از سوی والی این ولایت به این ریاست فرستاده شده است.

این در حالی است که پیش از این نیز محدودیت‌هایی علیه زنان از سوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان وضع شده است. براساس دستور این اداره طالبان، راننده‌گان موترهای شهری حق ندارند زنان را بدون محرم در فاصله طولانی در موترهای‌شان سوار کنند.

وضع محدودیت‌ها علیه زنان، اعتراضات گسترده آنان را در کابل و سایر ولایت‌ها در پی داشته است.

دکمه بازگشت به بالا