مسوولان صحت و نظامی طالبان در هرات بازداشت شدند

۸صبح، هرات: ریاست عمومی امنیت ملی هرات، از بازداشت مسوول نظامی طالبان در این ولایت خبر می‌دهد. این نهاد روز جمعه، دوم جوزا، با نشر خبرنامه‌ای گفته است، نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی، قاری شفیع، مسوول نظامی طالبان را بازداشت کرده‌اند.

در خبرنامه‌ی نخست ریاست امنیت ملی هرات، ذکر شده است که فرد بازداشت شده، زمانی که از موتر «سپاه پاس‌داران ایران» در قرارگاه «تپه‌سیاه» پایین شد و می‌خواست به ولسوالی شیندند وارد شود، بازداشت شد، اما در خبرنامه‌ی دیگری که از سوی امنیت ملی نشر شد، این مسأله ذکر نشده است.

ریاست عمومی امنیت ملی هرات، به باشنده‌گان هرات اطمینان داده است که این نهاد، تأمین‌کننده امنیت و حراست از منافع ملی است و به دنبال شناسایی و سرکوب گروه‌های تروریستی، حلقات مخرب و عوامل نفوذی می‌باشد.

ریاست امنیت ملی هرات می‌افزاید، قاری شفیع،‌ مشهور به «حافظ عمری» که مسئول ناامنی شاهراه‌های هرات و طراح حملات بر بندهای مهم و حیاتی کشور در شهر هرات بود، در عملیات کارمندان این نهاد بازداشت شده است.

طبق معلومات امنیت ملی، این فرد، عضو رهبری گروه طالبان هرات بود و اکثر جنگ‌ها و ناامنی‌ها را در ولسوالی‌های شیندند، پشتون‌زرغون و کرخ سازمان‌دهی و رهبری می‌کرد. هم‌چنان نام‌برده به اجرای حملات تروریستی و ترورهای هدف‌مند در داخل شهر هرات، حمله بر تأسیسات عام‌المنفعه و بندهای آب‌گردان متهم است.

در خبرنامه‌ی ریاست امنیت ملی هرات هم‌چنان آمده است، مسوول صحت عامه طالبان، در این ولایت نیز بازداشت شده است. فرد بازداشت شده، «راوُت» نام دارد و ساکن ولسوالی گذره و مسوول صحت ‌عامه‌ طالبان در ولسوالی‌های گذره، زنده‌جان، انجیل و پشتون‌زرغون بود، که مسوولیت مداوا و انتقال زخمی‌های طالبان را بر دوش داشت.

این در حالی است که به تازه‌گی در جریان یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولسوالی شیندند هرات، ۱۴ جنگ‌جوی طالب، به شمول برخی فرماندهان این گروه کشته شدند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن