عملیات زمینی و هوایی طالبان در دره قاسان اندراب و دره خاوش خوست

۸صبح، کابل: در ادامه درگیری‌های جبهه مقاومت ملی با طالبان، نیروهای طالبان در تازه‌‎ترین مورد از زمین و هوا در چندین استقامت عملیاتی را در برابر نیرو‎های جبهه مقاومت در دره قاسان اندراب به راه انداخته‌اند.

منابع به روزنامه ۸صبح می‌گویند که هم ‎اکنون نبرد شدیدی میان طرفین در این منطقه جریان دارد. به گفته منابع، رهبری جنگ از سوی گروه طالبان را ملافاضل، معاون وزیر دفاع طالبان و قاری بختیار، والی این گروه برای ولایت بغلان، برعهده دارند.

منابع می‌افزایند که ناوقت پنج‌شنبه، ۲۲ ثور، طالبان بر خانه یکی از اعضای جبهه مقاومت ملی در دره خاوش ولسوالی خوست نیز یورش برده و خانه او را محاصره کرده‌اند.

با تشدید جنگ‌ها، فون برنت، سفیر و رییس نماینده‌گی اتحادیه اروپا در افغانستان، در توییتی گفته است که نگران وضعیت غیرنظامیان در مناطق جنگی است. او گفته است: «ما سوگوار مرگ بی‌گناهان هستیم. وضعیت پیش‎آمده، یک ‎بار دیگر نشان می‌دهد که راه‌حل جامع و فراگیر برای اداره افغانستان نیاز است.»

طالبان پیشتر از این گفته بودند که هیچ رویداد جنگی در پنجشیر و اندراب اتفاق نیفتاده است. این گروه خبر‎ها و گزارش‎های جنگ را تبلیغات فیس‌بوکی خوانده بود.

دکمه بازگشت به بالا