هشدار وزیر خارجه طالبان: تحریم ما بر امنیت جهانی تاثیر منفی می‌گذارد و سبب موجی از مهاجرت می‌شود

۸صبح، کابل: سرپرست وزارت امور خارجه طالبان به اروپا و اتحادیه اروپا هشدار داده است که ادامه اعمال فشار بر طالبان از طریق تحریم‌ها، امنیت جهانی را تضعیف می‌کند و می‌تواند سبب موجی از مهاجرت شود.

امیرخان متقی‌، سرپرست وزارت خارجه طالبان، در مذاکرات خود در دوحه به دیپلمات‌های غربی گفته است که «تضعیف دولت افغانستان» به نفع هیچ‌کسی نیست؛ زیرا آثار منفی آن به‌طور مستقیم جهان را در بخش امنیت و مهاجرت اقتصادی از این کشور تحت تأثیر قرار خواهد داد.

طبق اعلامیه‌ای که از سوی طالبان شام روز سه‌شنبه، بیستم میزان، نشر شده است، امیر‌خان متقی در راس هیأتی از طالبان با نماینده‌گان امریکا، اتحادیه اروپا و دیپلماتان غربی دیدار کرده است.

متقی گفته است که نسخه فشار در افغانستان کارآمدی ندارد و باید روی تعامل دوجانبه کار شود.

  سرپرست وزارت امور خارجه طالبان هم‌چنان از جهان خواسته است که به تحریم‌های موجود پایان دهند تا بانک‌ها به‌صورت عادی فعالیت کنند و گروه‌های خیریه، سازمان‌ها و دولت بتوانند حقوق کارکنان خود را با ذخایر خود و منابع مالی بین‌المللی بپردازند.

امیرخان متقی می‌گوید که اولویت دولت طالبان در حال حاضر پرداخت معاش نیم میلیون کارمند دولتی است.

طبق اعلامیه طالبان، نماینده‌گان کشورهای غربی نیز گفته‌اند که طرف‌دار بی‌ثباتی در افغانستان نیستند و طالبان باید به نگرانی‌های آن‌ها توجه کنند. آن‌ها هم‌چنان بر ادامه کمک‌های بشری به افغانستان و افزایش آن خبر داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا