دیدار هیات طالبان با سفیران ۱۶ کشور در دوحه؛ درخواست برای از سرگیری فعالیت دیپلماتیک در کابل

۸صبح، کابل: حکومت سرپرست طالبان اعلام کرده است که سرپرست وزارت امور خارجه این حکومت در دوحه با سفیران و نماینده‌گان برخی از کشورها در مورد افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی عمومی حکومت سرپرست طالبان در توییتی گفته است که امروز چهارشنبه، دهم قوس امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه در نشستی با سفیران ۱۶ کشور جهان دیدار کرده است.

مجاهد نوشته است که هیات طالبان در دوحه از سفیران این کشورها خواسته است که فعالیت دیپلماتیک خود در افغانستان را از سر بگیرند.

در این نشست سفیران جرمنی، کانادا، فنلند، نیوزلند، ایتالیا، کوریای جنوبی، کمیشنر اتحادیه اروپا، اسپانیا، امریکا ، ناروی، سویدن، نیوزلند، استرالیا، بریتانیا و جاپان در دوحه پایتخت قطر با طالبان دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند. این کشورها تاکید کرده‌اند که به افغانستان کمک‌های بشردوستانه و صحی ارایه شود و برای حل مشکلات مردم افغانستان اقدام صورت گیرد.

این تقاضای هیات طالبان در حالی مطرح می‌شود که در سه ماه قدرت‌گیری آنان در افغانستان کشورهای جهان، رعایت حقوق بشر به ویژه حقوق زنان و دختران و نیز تشکیل دولت فراگیر با حضور نماینده‌‌گان اقوام افغانستان را پیش‌شرط برای به رسمیت شناختن طالبان قرار داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا