گروه طالبان ورود جنگ‌جویانش را در «هفته کاهش خشونت» به ساحات زیر کنترل دولت ممنوع کرد

۸صبح، کابل: قرار است تا ساعاتی دیگر «هفته کاهش خشونت» در کشور آغاز شود. گروه طالبان جنگ‌جویانش را برای مدت هفت روز از ورود به ساحات تحت کنترل دولت منع کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای خطاب به جنگ‌جویان گروه طالبان گفته است که این گروه با امریکا به هدف «ایجاد فضای مناسب» برای امضای توافق‌نامه صلح، به [کاهش یک هفته‌ای خشونت] توافق کرده است.

در بیانیه طالبان آمده است که همه جنگ‌جویان این گروه در هفت روز آینده به وظایف‌شان برسند و در صورت نقض احتمالی کاهش خشونت از جانب مقابل، به دفاع بپردازند.

در این بیانیه‌ تأکید شده است که ورود جنگ‌جویان به «ساحات دشمن» جدا ممنوع است.

گروه طالبان گفته است که برای کاهش خشونت با جانب مقابل عهد کرده است و باید از سوی اعضای این گروه رعایت شود.
به جنگ‌جویان گروه طالبان گفته شده است که «هرگاه در روز هشتم توافقنامه امضا شود» برای همه‌ی آن‌ها، معلومات و هدایت داده می‌شود که براساس آن عمل کنند.

این گروه هم‌چنان گفته است که اگر برای کسی در مورد کاهش خشونت پرسشی پیدا می‌شود، براساس تسلسل مراتب از مسوول مافوق خود، طالب هدایت شوند.

پیش‌تر محمداشرف غنی، رییس جمهور نیز اعلام کرد که کاهش یک هفته خشونت از ساعت ۱۲ امشب آغاز می‌شود و نیروهای امنیتی از این مرحله به صورت جدی نظارت کنند.

آقای غنی در سخنانی که از طریق صفحه‌ی ارگ ریاست جمهوری ساعت هشت امشب نشر شد، گفت: «نیروهای امنیتی و دفاعی ما در هفته کاهش خشونت در حال مدافعه فعال قرار داشته و به جز از طالبان، عملیات‌های‌شان را در مقابل داعش، القاعده و سایر گروه‌های تروریستی هم‌چنان ادامه خواهند داد. نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی ما تنها در صورت نیاز به دفاع از خود و مردم عزت‌مند افغانستان، دست به اقدام خواهند زد.»

محمداشرف غنی گفت که اقدامات بعدی در راستای روند صلح مربوط به نتیجه و ارزیابی از «هفته کاهش چشم‌گیر خشونت» خواهد بود که به گفته او، مسیر و جهت اقدامات بعدی حکومت را در پیوند به صلح روشن می‌کند. رییس جمهور غنی هم‌چنان گفت که سرانجام این مردم خواهند بود که ارزیابی و رضایت خود را در پیوند به کاهش خشونت مطرح می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن