در حملات طالبان در ۱۵ ولایت چهار غیرنظامی و ۱۱ نیرو‌ی امنیتی کشته شدند

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که در یک شبانه‌روز گذشته در پی حملات طالبان در ۱۵ ولایت، چهار غیرنظامی و ۱۱ نیروی امنیتی کشته و ۱۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

 نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت، روز چهارشنبه، چهاردهم حوت، به روزنامه ۸صبح گفت که گروه طالبان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ حمله را بر مواضع نیروهای امنیتی و علیه «مردم افغانستان» در ۱۵ ولایت اجرا کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور داخله هم‌چنان گفت که در این حملات ۴ غیرنظامی و ۱۱ نظامی کشته‌ شده‌اند.

 نصرت رحیمی از جانب دیگر می‌گوید که در حمله متقابل نیروهای امنیتی، ۱۷ عضو گروه طالبان کشته شده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که ولایت‌های کندز، هلمند، لوگر و ارزگان در ۲۴ ساعت گذشته شاهد حملات سنگین گروه طالبان بوده‌اند که در برخی موارد به نیروهای امنیتی نیز تلفات وارد شده است.

ادامه حملات طالبان علیه نیروهای امنیتی سبب شد تا مأموریت حمایت قاطع نیز به آن واکنش نشان دهد.

نیروهای امریکایی امروز چهارشنبه نخستین حمله هوایی پس از امضای موافقت‌نامه صلح را بر گروه طالبان در ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند اجرا کرده‌اند. طبق معلومات نیروهای امریکایی گروه طالبان در یک شبانه‌روز گذشته ۴۳ بار بر قرارگاه نیروهای امنیتی افغانستان در هلمند حمله کرده است.

سخنگوی نیروهای خارجی از گروه طالبان خواسته است که دست از حملات بردارد، در غیر آن صورت نیروهای امریکایی از همتایان افغان خود در مواقع ضروری دفاع می‌کنند.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، می‌گوید که در حمله امریکا بر طالبان تلفاتی به این گروه وارد شده است که شمار دقیق آن معلوم نیست.

امریکا و گروه طالبان چهار روز پیش توافق‌نامه صلح امضا کردند. به دنبال آن گروه طالبان حملات علیه نیروهای افغان را از سر گرفته است.

سخنگوی شورای امنیت ملی گفته است که گروه طالبان تاکنون ۷۴ حمله را در ۲۴ ولایت اجرا کرده است. گفته شده است که نیروهای امنیتی تاکنون حالت تهاجمی به خود اختیار نکرده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن