حمله طالبان بر پاسگاه پولیس در سمنگان ۵ کشته بر‌جا گذاشت

۸صبح، کابل: طالبان بر یک پاسگاه مشترک نیروهای پولیس ملی و خیزش مردمی در ولسوالی دره‌صوف پایین ولایت سمنگان، حمله کرده‌اند. مقام‌های محلی می‌گویند که این حمله نیمه‌های شب گذشته انجام شده است و در آن ۵ نفر از سربازان پولیس ملی و نیروهای خیزش مردمی کشته ‌شده‌ و سه نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

محمدعوض بیگ اوغلی، عضو شورای ولایتی سمنگان، به ۸صبح گفت که این حمله طالبان بر پاسگاه مربوط به پولیس ملی و نیروهای خیزش مردمی به نام «اوزبیک پریده» در ولسوالی دره‌صوف پایین صورت گرفته است. او افزود که در این پاسگاه ده سرباز پولیس ملی و نیروهای خیزش مردمی وظیفه اجرا می‌کردند که پنج نفر آنها کشته و سه نفر‌شان زخمی شده‌اند. به گفته او، طالبان دو سرباز دیگر را با خود برده‌اند.

این عضو شورای ولایتی وضعیت امنیتی ولسوالی دره‌صوف پایین را شکننده و نگران‌کننده توصیف کرد و افزود که در این اواخر گروه طالبان حملات شبانه‌شان را در مربوطات این ولسوالی افزایش داده است. به گفته وی، طالبان پس از انجام حملات شبانه‌شان ساحه را ترک می‌کنند.

در همین حال، محمدصدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان کشته شدن چهار سرباز پولیس و زخمی شدن سه سرباز دیگر را تأیید کرد. به گفته وی، پاسگاه «اوزبیک پریده» در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد و طالبان از ساحه فرار کرده‌اند. او هم‌چنان افزود که در پی درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان، تلفات سنگینی به این گروه وارد شده است که رقم دقیق آن در دست نیست.

ولسوالی دره‌‌‌صوف پایین از ولسوالی‌های ناامن ولایت سمنگان به شمار می‌رود. در این اواخر حضور طالبان در این ولسوالی بیشتر شده است. بارها از حمله شبانه این گروه بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در این ولسوالی گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن